X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Święta Wielkanocne 2017 w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 11:00
Pierwszy Program Polskiego Radia przygotował na nadchodzące dni wiele specjalnych audycji, które pozwolą słuchaczom poczuć wyjątkową atmosferę Świąt Wielkiej Nocy.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: serpeblu/shutterstock.com

W Wielki Piątek 14 kwietnia gościem Radiowej Jedynki o godz. 7.15 był arcybiskup Wojciech Polak Prymas Polski. Ponadto w Sygnałach Dnia (6.00-9.00), Czterech Porach Roku (9.00-12.00) i Ekspresie Jedynki (15.00-18.00) pojawią się materiały z Ziemi Świętej. Po 15.00 ruszymy na Golgotę uliczkami Jerozolimy, odwiedzimy znane i zupełnie nieznane zakątki Izraela – zapowiadają swoje relacje Monika Tarka i Robert Kilen. O godz. 20.00 w ramach audycji Na Ratunek Życiu relacja z Drogi Krzyżowej ulicami Warszawy, a także spotkania z wyjątkowymi gośćmi: Siostrą Michaelą Rak, zwaną Aniołem Miłosierdzia z Wilna, twórczynią Hospicjum im. Bł. Ks. Michała Sopoćki w Wilnie, z lekarzem psychiatrą, który próbuje ratować ludzi przed samobójstwem i ofiaruje im motywy do życia, wypowiedź przedstawiciela Fundacji Kapucyńskiej o zaangażowaniu w pomoc bezdomnym, rozmowa z Naczelnym Kapelanem Więziennictwa, oraz relacja z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach, a także rozmowa z przedstawicielem Caritas-Polska o ratowaniu oraz pomocy uchodźcom i ofiarom wojny w Syrii, oraz z terapeutą uzależnień pochylającym się nad osobami wychodzącymi z nałogu. O godz. 23.00 słowno-muzyczna podróż z Ernestem Bryllem i Marcinem Styczniem na "Golgotę Jasnogórską"

W Wielką Sobotę 15 kwietnia w godz. 9.00-11.00 i 14.00-15.00 wyjątkowe wydanie Jedynego Takiego Miejsca – Monika Tarka i Robert Kilen odwiedzili historyczne zakątki Jerozolimy, Jerycha i Galilei. Teatr Polskiego radia przeniesie nas w czasy Chrystusa słuchowiskiem "Szata" według Prozy L.C.Douglasa (w sobotę i niedzielę po godz. 17.00). U Zbigniewa Krajewskiego po godz. 20.00 spotkanie z Adamem Strugiem i polską muzyką pasyjną.

W Niedzielę Wielkanocną 16 kwietnia o godz. 9.00 Radiowa Jedynka zaprasza na transmisję Mszy Świętej Rzymsko-Katolickiej z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie. Po godz. 12.00 o Polsce i Europie, której potrzeba zmartwychwstania z arcybiskupem Henrykiem Hoserem rozmawiał Rafał Porzeziński. Popołudniu na antenie pojawiła się kolejna porcja relacji z Ziemi Świętej. Po godz. 14.00 Jacek Raginis-Królikiewicz w Labiryncie Historii przeniósł słuchaczy w czasie by odkrywać tajemnicę Całunu Turyńskiego. O godz. 20.30 świąteczne wydanie Wyszehradia, w którym obok omówienia spotkania Grupy Wyszehradzkiej w Warszawie słuchacze poznali zwyczaje świąteczne Czechów i Węgrów.

W Poniedziałek Wielkanocny 17 kwietnia o godz. 9.00 transmisja Mszy Świętej Rzymsko-Katolickiej z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie. W godz. 10.00-15.00 na Wielkanocny Poniedziałek z Radiową Jedynką zapraszają Małgorzata Raducha i Agata Puścikowska. W programie m.in.: Czy siostry zakonne, które jednocześnie są rodzonymi siostrami, spędzają wspólnie święta – o tym Anna Maria i Judyta Pudełko, z którymi porozmawiamy o tym, jak w 4-osobowym domu zakonnym gotuje się kajmak i jak młodzież słucha rekolekcji pytając o sens życia. Z kolei Antka Królikowskiego zapytamy o najlepszą potrawę, którą przyrządza jego Mama Małgorzata, a Małgorzatę Ostrowską Królikowską o radość świątecznego bycia w gronie rodzinnym. Aktor i kabareciarz z kabaretu „Rak”, urodzony w Miasteczku Śląskim Krzysztof Respondek opowie o śląskiej tradycji zajączka, cicikach – czyli baziach, a Tadeusz Chudecki o wyższości świąt Wielkiej Nocy w Polsce, u stóp Jasnej Góry, nad świętami obchodzonymi w nawet najbardziej egzotycznych krajach. Mama Anny Lewandowskiej, reżyserka filmów dokumentalnych Maria Stachurska opowie o tradycji świętowania w swojej rodzinie oraz o pasji pisania ikon. Będą też zagadki literackie dla słuchaczy z radiowymi "zajączkami" – czyli nagrodami w postaci audiobooków z Trylogią. Po 15:00 Dorota Kołodziejczyk i Michał Montowski zapraszają do wysłuchania rozmów z Jarosławem Markiem Rymkiewiczem – o jego twórczości dramaturgicznej przy okazji prapremiery "Porwania Europy", Józefem Wilkoniem – o drzewach i Don Kichocie i z Marcinem Dorocińskim – o komediowych i dramatycznych rolach aktora i filmie "Małżeńskie porachunki".

Zobacz więcej na temat: Wielkanoc
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielkanoc z radiową Jedynką w Jerozolimie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2017 17:00
W Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i w Niedzielę Wielkanocną na antenie Jedynki można usłyszeć specjalne relacje z Jerozolimy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na ratunek życiu. Droga Krzyżowa ulicami Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 23:00
W specjalnej audycji przygotowanej przez Redakcję Katolicką Polskiego Radia rozmawialiśmy z tymi, którzy dzisiaj pomagają nieść krzyż Chrystusowi w świecie, w różnych życiowych kontekstach.
rozwiń zwiń