Polskie Radio

Tragedia na A1. Nie żyją dwie osoby w tym dziecko

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2017 15:02
Dwie osoby, w tym dziecko, zginęły w wypadku do którego doszło w sobotę na autostradzie A1 w okolicach Kutna (Łódzkie) – poinformowała PAP st. asp. Edyta Machnik z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Droga w kierunku Gdańska może być zablokowana do godz. 15.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Monika Gruszewicz/shutterstock.com

Do zdarzenia doszło w sobotę przed południem na 243 km autostrady A1 w kierunku Gdańska w okolicach miejscowości Strzelce w okolicach Kutna (woj. łódzkie).

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem peugeot 42-letni mężczyzna z nieustalonych do tej pory przyczyn uderzył w tył stojącego na prawym pasie samochodu ciężarowego, który zabezpieczał pracowników malujących na drodze pasy. Na miejscu śmierć poniosły dwie osoby – kierujący peugeotem i podróżujące z nim dziecko – podała p.o. oficera prasowego KPP w Kutnie st.asp. Machnik.

Ranny został kierowca samochodu służby drogowej. Został on przetransportowany do szpitala.

Machnik dodała, że obecnie trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn wypadku pod nadzorem prokuratora. Trasa w kierunku Gdańska jest zablokowana. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia mogą potrwać do godz. 15. Policja wyznaczyła objazdy od Kutna drogą krajową 92 do Krośniewic i dalej DK 91 w kierunku Torunia. Powrót na autostradę na węźle Kowal.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łódź: jest wyrok ws. motorniczego, który zabił trzy osoby

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 15:59
Sąd Okręgowy w Łodzi podtrzymał wyrok I instancji w sprawie motorniczego, który będąc pod wpływem alkoholu, spowodował w Łodzi wypadek, w wyniku którego zginęły trzy osoby. Mężczyzna został skazany na 13,5 roku więzienia.
rozwiń zwiń