X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Ratownicy spotkali się z ministrem zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 19:37
Ratownicy medyczni spotkali się z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Kolejne takie spotkanie ma odbyć się w sierpniu.
Spotkanie ratowników medycznych z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim
Spotkanie ratowników medycznych z ministrem zdrowia Łukaszem SzumowskimFoto: PAP/Adam Warżawa

W marcu ratownicy zawiesili akcję protestacyjną - po tym, jak minister obiecał zobowiązać dyrektorów placówek do wypłaty dwóch podwyżek po 400 złotych. Chodziło o to, że nie wszyscy ratownicy otrzymali podwyżki zgodnie z wcześniejszym porozumieniem z lipca ubiegłego roku. Resort przygotował obiecane rozporządzenie w tej sprawie.

Dariusz Mądraszewski z "Solidarności" powiedział, że ratownicy chcą podwyżki 4 razy 400 złotych podwyżki - tak, jak wcześniej otrzymały pielęgniarki. Według niego, z powodu niskich zarobków wielu ratowników odchodzi z zawodu.

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko powiedziała, że w tej sprawie potrzebne są szczegółowe analizy. Będzie przeprowadzona analiza aktualnego wynagradzania ratowników oraz będą szacowane dalsze potrzeby i możliwości finansowe w tym zakresie - tłumaczyła wiceminister. Podkreśliła, że teraz wszyscy ratownicy powinni otrzymać 2 podwyżki po 400 złotych, a jeśli chodzi o kolejne - potrzebny jest czas i rozmowy w tej sprawie.

Zgodnie z postulatami ratowników, parlament uchwalił tak zwaną małą nowelizację ustawy o ratownictwie medycznym. Resort przygotował również ustawę dotyczącą powołania samorządu ratowników medycznych.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ustawa o ratownictwie będzie głosowana na najbliższym posiedzeniu Sejmu? "Liczę na to"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 18:15
– Trudno tu odpowiadać za parlamentarzystów, ale projekt jest procedowany w Sejmie. Niestety część posłów opozycji zgłosiła kolejne pytania i musiała ona wrócić do Komisji Zdrowia. Bardzo liczę na to, że projekt będzie głosowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu – mówił na antenie radiowej Trójki minister zdrowia Łukasz Szumowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Szumowski: pieniądze na ochronę zdrowia trzeba wydawać racjonalnie

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 09:20
- Nakłady na ochronę zdrowia rosną w rekordowym czasie, ale te pieniądze trzeba wydać racjonalnie. Jeżeli wlejemy je do systemu, który cieknie, pacjenci nie odczują poprawy - powiedział w środę w radiowej Jedynce minister zdrowia Łukasz Szumowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia: priorytetem m.in. skrócenie kolejek i poprawa dostępu do specjalistów

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 12:35
- Naszym priorytetem w najbliższym czasie jest skrócenie kolejek i poprawa dostępu do specjalistów – powiedział w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski. Na leczenie przekazanych ma zostać dodatkowe 1,5 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Miłkowski nowym wiceministrem zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 17:42
Maciej Miłkowski został w poniedziałek powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia - poinformował resort. Miłkowski od lutego 2016 r. był zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. finansowych.
rozwiń zwiń