X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Teorie spiskowe: ciekawostka, czy zagrożenie dla nauki?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 15:50
Jakie "teorie spiskowe" obecnie są najpopularniejsze? Czy nauka reaguje na absurdalne doniesienia i jak możemy sprawdzić, czy coś jest oparte na dowodach, czy wyssane z palca?
Audio
  • Czy należy walczyć z teoriami spiskowymi? (Stacja nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Elena Schweitzer/Shutterstock

Argumenty za tym, że ziemia jest okrągła są takie, że tego uczą w szkole. Informacja o tym, że może być płaska to forma sprzeciwu przeciw formalnej nauce, a młodzież z natury lubi się sprzeciwiać prof. Tadeusz Wibig


- Kiedyś po wiedzę chodziło się do szkoły i bibliotek. Pogląd naukowy, który został przedstawiony przez nauczycieli i w książkach przyjmowało się za pewnik, mało kto odważył się kwestionować tę wiedzę - mówił prof. Tadeusz Wibig z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego. - Dziś ilość informacji, która do nas dociera jest ogromna. Trafiają do nas zarówno te sprawdzone, jak i spreparowane informacje i oba źródła mogą być dla nas w równej mierze fascynujące -wyjaśniał.

Jak zweryfikować wiedzę, która do nas trafia? Jak wyjaśnić nieprzekonanym, które informacje są faktami, a które zajmującą fikcją? Ile warta jest informacja? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał opracowała: Oliwia Olczyk 

Data emisji: 22.06.2018

Godzina emisji: 12.42

ac


Zobacz więcej na temat: Czwórka Patryk Kuniszewicz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mjr Arkadiusz Kups: to nie jest impreza dla zwykłych śmiertelników

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 14:15
- To nowa impreza na starych śmieciach. Po prawie dwudziestu latach zakończyliśmy "Selekcję" i podjęliśmy się realizacji nowego wyzwania, które będzie odbywało się pod hasłem "Speed selecja" - opowiadał mjr Arkadiusz Kups, współtwórca imprezy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Promienie słoneczne - korzystaj z nich i broń się

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 14:12
- W słońcu dociera do nas 44 procent światła widzialnego, 53 procent podczerwieni, która rozgrzewa naszą skórę i 3 procent światła ultrafioletowego A i B - wymienia Monika Koperska-Aksamit. - Ten ostatni składnik to groźny czynnik i właśnie niego, podczas przebywania na słońcu, powinniśmy się obawiać. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz odnieść sukces? Przepracuj porażki

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 13:40
- Kiedy czyta się opowieści ludzi sukcesu o tym, co im ten sukces pozwoliło osiągnąć, to jest to właśnie przepracowanie porażek - mówi Rafał Żak, autor "Sztuki błądzenia".
rozwiń zwiń