X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Biało-czerwony dreamliner LOT-u wylądował w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 18:38
Jeszcze w czwartek po godz. 17 najnowszy nabytek PLL LOT samolot Boeing 787-9 Dreamliner w biało-czerwonych barwach, uda się w swój pierwszy rejs z pasażerami z Warszawy do Toronto w Kanadzie - poinformował prezes spółki Rafał Milczarski. Maszyna na pokład może zabrać 294 pasażerów.

Przed godziną 10 w czwartek na warszawskim Lotnisku Chopina wylądował dreamliner LOT-u pomalowany, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w biało-czerwone barwy. Samolot przyleciał prosto z fabryki w Everett koło Seattle w Stanach Zjednoczonych.
 Trzy samoloty F-16 z 31. Bazy Lotniczej w Krzesinach asystowały dreamlinera od momentu jego wlotu w polską przestrzeń powietrzną.

Tuż przed lądowaniem samolot wykonał, tzw. low pass, czyli niski przelot nad pasem startowym, a następnie poleciał nad stolicą. Na lotnisku maszynę powitał tradycyjny salut wodny, który wykonuje lotniskowa straż pożarna, witając nowe samoloty. 

- Jeszcze dziś, nasz nowy samolot malowany w okolicznościowych barwach, uda się z pasażerami do Toronto w swój pierwszy rejs. Jest to dla nas ważny dzień, wzruszający. Podobnie, jak asysta naszych F-16, która towarzyszyła nam od momentu przekroczenia polskiej przestrzeni powietrznej - powiedział Milczarski na konferencji prasowej, na której zaprezentowano nowy samolot.

Dodał, że jako spółka Skarbu Państwa, LOT chce upamiętnić wysiłek wszystkich tych, którzy poświęcali nieraz życie, byśmy mogli żyć w wolnej i niepodległej Polsce.

- Nasz drugi samolot w okolicznościowym malowaniu, czyli Boeing 737 MAX 8 w piątek przyleci do Warszawy, także prosto z fabryki w Everett. Oba nasze samoloty w tym malowaniu będą obecne na naszej sobotniej gali - powiedział. B737 MAX 8 może zabrać na pokład 186 podróżnych.

Obecny na konferencji wiceminister kultury Jarosław Sellin, który jest pełnomocnikiem rządu ds. obchodów stulecia odzyskania niepodległości, podkreślił, że włączenie się Polskich Linii Lotniczych LOT w obchody 100-lecia niepodległości "jest dla nas bardzo ważnym momentem w promocji 100-lecia naszej państwowości wśród pasażerów, podróżujących do i z Polski".

- Rządowy program "Niepodległa", za którego realizację jestem odpowiedzialny, zajmuje się zarówno koordynacją wydarzeń upamiętniających rocznicę uzyskania niepodległości, jak i promocją naszego kraju w kontekście tego jubileuszu - powiedział. Dodał, że działania PLL LOT "wspaniale uzupełniają działania promujące polskie 100-lecie odzyskania niepodległości na arenie międzynarodowej".

Na obu maszynach namalowana jest powiewająca polska flaga, a na przednich drzwiach znajduje się obrys granic Polski. Dodatkowo, po jednej stronie kadłuba widnieje napis "Dumni z Niepodległości Polski", a po drugiej "Proud of Poland’s Independence".

Dreamliner będzie latał na trasach dalekodystansowych LOT-u do Ameryki Północnej i Azji. Natomiast B737 MAX 8 będzie obsługiwał połączenia europejskie.  Biało-czerwony B787-9 jest już 11. dreamlinerem we flocie LOT i trzecim z siedmiu zamówionych samolotów w większej wersji. Maszyna zabiera na pokład 294 pasażerów (o 42 więcej niż mniejsza wersja 787-8). B787-9 ma prawie 63 metry długości, czyli jest o ponad sześć metrów dłuższy od mniejszej wersji.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Józef Piłsudski i jego droga do walki o wolność Polski

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 10:00
"Dlaczego walczę" – taki tekst napisał w 1908 roku w czasie przygotowań do akcji pod Bezdanami, napadu na pociąg przewożący pieniądze z Królestwa Polskiego do Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Juliusz Kaden-Bandrowski "Generał Barcz". Czyta Marek Walczewski

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 10:21
Tę powieść polityczną opublikowaną w 1923 roku i opowiadającą o tworzeniu się i umacnianiu władzy w pierwszych miesiącach niepodległego państwa w cyklu "Perly archiwum na stulecie odzyskania niepodległości" będzie czytał Marek Wlczewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boeing przekazał nowego dreamlinera PLL LOT. To największa maszyna narodowego przewoźnika

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 20:57
Nowy dreamliner już w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT. Ceremonia przekazania odbyła się na lotnisku w Everett niedaleko Seattle w Stanach Zjednoczonych. Wzięli w niej udział przedstawiciele firmy Boeing, prezes LOT Rafał Milczarski oraz pracownicy spółki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy Dreamliner LOT już w Polsce. Na pokład zabierze prawie 300 pasażerów

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 20:26
W piątek o godz. 9:00 na warszawskim lotnisku Chopina wylądował Dreamliner 787-9. Jest to pierwsza maszyna tego typu w barwach LOT. Jeszcze w marcu zacznie obsługiwać loty na trasie Warszawa-Chicago.
rozwiń zwiń