X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Przywódcy Unii Europejskiej wzywają do sankcji za cyberataki

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 14:07
Unijni przywódcy wzywają do sankcji wobec osób odpowiedzialnych za cyberataki. Taki zapis znalazł się we wnioskach przyjętych drugiego dnia szczytu w Brukseli. To polityczny sygnał do krajów członkowskich, by rozpoczęły przygotowania do utworzenia mechanizmu sankcyjnego. 
Angela Merkel
Angela MerkelFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

W dokumencie nie ma wymienionych nazwisk ani żadnych państw, ale apel europejskich przywódców pojawia się dwa tygodnie po ujawnieniu przez Holandię, że rosyjskie służby specjalne próbowały włamać się na serwery Organizacji do Spraw Zakazu Broni Chemicznej w Hadze. Także Wielka Brytania oskarżyła Rosję o organizowanie cyberataków na całym świecie.

Część krajów naszego regionu, w tym Polska, z zadowoleniem przyjęła pomysł utworzenia systemu sankcyjnego. Natomiast najwięcej zastrzeżeń mieli Włosi, którzy ostatecznie poparli propozycje, bo w dokumencie nie było apelu o przyspieszenie prac. Wcześniej argumentowali, że trudno przypisać odpowiedzialność za cyberataki i że są to kompetencje narodowe.

Kraje, które mają krytyczną opinie na temat działań Rosji, uważają, że są to wymówki i zwracają uwagę na prorosyjską postawę władz w Rzymie. Włochy w ostatnim czasie kilka razy sugerowały konieczność złagodzenia sankcji gospodarczych wobec Rosji.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przywódcy UE na szczycie mają zaproponować sankcje za cyberataki

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 14:43
Europejscy przywódcy mają zaapelować o nowe sankcje wobec osób odpowiedzialnych za cyberataki. Tak wynika z projektu wniosków na rozpoczynający się dziś szczyt, który widziała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. 
rozwiń zwiń