X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Nieznani Znani: Wojciech Lubawski, kandydat na prezydenta Kielc

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 16:45
Przyjaciele mówią, że kocha swój region i zna go jak mało kto. W tym roku ponownie ubiega się o stanowisko prezydenta Kielc. Gościem Polskiego Radia 24 w audycji Nieznani Znani był Wojciech Lubawski, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Kielc.
Audio
Wojciech Lubawski
Wojciech LubawskiFoto: PAP/Piotr Polak

- Kandyduję na prezydenta Kielc już piąty raz. Bardzo późno zdecydowałem się na start w wyborach, bo oficjalnie potwierdziłem swój udział dopiero pod koniec sierpnia. Wcześniej przyglądałem się tym, którzy już się zgłosili do wyborów. Doszedłem do wniosku, że jestem potrzebny temu miasta. Nie wynika to z mojej pychy, ale jednak 16 lat doświadczenia robi swoje. - mówił Wojciech Lubawski. - Ci kandydaci, którzy startowali już w wyborach nie mieli ani takiego doświadczenia, ani kadr, więc złożyłem swoją ofertę kielczanom. - dodał gość.

Urzędujący od 2002 r. prezydent Wojciech Lubawski oraz europoseł Bogdan Wenta spotkają się w drugiej turze wyborów prezydenckich w Kielcach. W pierwszej turze wyborów Wenta (KWW Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty) zdobył 32 913 głosów (37,62 proc.) i w drugiej turze zmierzy się z Lubawskim (KWW Porozumienie Samorządowe Wojciech Lubawski), który uzyskał 25 552 głosy (29,20 proc.).

- Młodzi ludzie wyjeżdżają z naszego miasta. Aby powstrzymać ten trend, kielczanie muszą więcej zarabiać. Inne pomysły nie będą się sprawdzały. Każdy potrzebuje mieć samochód, mieszkanie i chce godnie żyć, dlatego musimy się postarać, aby ludzie zarabiali więcej. Jeżeli dzisiaj postawimy na dobre decyzje, to za dziesięć lat będziemy lepiej zarabiać. Dobre decyzje to między innymi nowe technologie. Mamy dzisiaj w Kielcach największy i najnowocześniejszy w Polsce park technologiczny. Mamy decyzję o lokalizacji kampusu laboratoryjnego głównego urzędu miar. To inwestycja, która spowoduje, że będą w Kielcach powstawać firmy technologiczne - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Lubawski.   

Druga tura wyborów wójta, burmistrza, prezydenta miasta - 4 listopada - odbędzie się tam, gdzie w niedzielnym głosowaniu żaden z kandydatów nie zdobył ponad połowy głosów. 

Więcej w całej audycji.

Audycję Znani Nieznani Znani prowadziła Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

PR24/PAP

___________________

Data emisji: 27.10.18

Godzina emisji: 15:35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak