X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Sąd Najwyższy dostosowuje się do postanowienia TSUE. Prof. Gersdorf poinformowała Komisję Europejską

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 11:54
- Prof. Małgorzata Gersdorf jako I prezes SN przesłała do Komisji Europejskiej informację o środkach podjętych w Sądzie Najwyższym w celu pełnego zastosowania się do postanowienia TSUE o tzw. środkach tymczasowych - poinformował we wtorek zespół prasowy SN. 
Prof. Małgorzata Gersdorf
Prof. Małgorzata GersdorfFoto: PAP/DPA

Trybunał Sprawiedliwości UE zdecydował 19 października o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych i zawieszeniu stosowania przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym dot. przechodzenia sędziów, którzy ukończyli 65. rok życia w stan spoczynku. TSUE chciał m.in., by sędziowie, którzy w świetle nowych przepisów już zostali wysłani w stan spoczynku, byli przywróceni do orzekania. 

- W zawiadomieniu prezes Gersdorf poinformowała, że 19 października wszyscy sędziowie SN objęci zakresem działania środków tymczasowych zostali zawezwani do podjęcia obowiązków służbowych w SN i do końca października 22 sędziów stawiło się w Sądzie Najwyższym, a części z nich już przydzielono sprawy do rozpoznania - poinformował Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN.

Co w piśmie do KE?

Jak dodał, w informacji skierowanej do KE - oraz również do TSUE - przekazano także, że organy władzy ustawodawczej i wykonawczej prowadzą rozważania, co do sposobu wykonania przedmiotowego postanowienia. 

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik mówił w końcu października, że Małgorzata Gersdorf nie jest I prezesem SN, a sędziowie, którzy wrócili do SN po decyzji TSUE, są cały czas sędziami w stanie spoczynku. Inny wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł mówił zaś w Sejmie, że wykonanie decyzji TSUE z 19 października wymaga stworzenia podstawy prawnej do tzw. zawieszenia mocy wskazanych przepisów ustawy o SN i zmiany statusu sędziów przeniesionych w stan spoczynku.

pz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spotkanie premiera z prof. Małgorzatą Gersdorf. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 11:04
Goście Beaty Michniewicz dyskutowali między innymi o spotkaniu Mateusza Morawieckiego z prof. Małgorzatą Gersdorf. Sędzia poinformowała opinię publiczną o warunkach, jakie przedstawiła premierowi podczas rozmowy, której tematem była reforma sądownictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister: KE nie może regulować wymiaru sprawiedliwości w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 09:40
– Trybunał Sprawiedliwości UE nie powinien zająć się tego rodzaju sprawą  – mówił w "Salonie politycznym Trójki" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, pytany o możliwy pozew KE przeciw Polsce w sprawie Sądu Najwyższego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Skarga jest zupełnie naturalna". Europoseł Andrzej Grzyb o pozwaniu Polski przez KE

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 13:40
W poniedziałek (24.09) Komisja Europejska pozwała Polskę do unijnego Trybunału Sprawiedliwości za ustawę o Sądzie Najwyższym. Na ten temat w audycji "W samo południe" wypowiedział się europarlamentarzysta z list PSL - Andrzej Grzyb.
rozwiń zwiń