X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Aftermath VR: Euromaidan - szlakiem zbrodni sprzed pięciu lat

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 06:30
W Warszawie odbyła się polska premiera projektu Aftermath VR: Euromaidan. Ukraińska wytwórnia, wykorzystując technologię wirtualnej rzeczywistości, opowiada o tragicznych wydarzeniach sprzed pięciu lat. - Zakładając wirtualne gogle można zobaczyć skalę dramatu, który wtedy sie rozegrał - mówi reporterowi portalu PolskieRadio24.pl Kyrylo Zhylinskyi, współtwórca projektu. 

20 lutego 2014 roku milicjanci i snajperzy oddziałów specjalnych zaczęli strzelać do ludzi, którzy przyszli na pokojową demonstrację w centrum Kijowa. Zginęło wtedy 47 osób. Dziś te wydarzenia określane są mianem "czarnego czwartku".

Sergii Polezhaka, jeden z autorów projektu Aftermath VR: Euromaidan, mówi, że przez kilka miesięcy dokumentował to, co działo się na kijowskim Euromajdanie. - Dla mnie są to bardzo trudne wspomnienia, które wracają i które wciąż przeżywam na nowo - tłumaczy, dodając jednocześnie, że trzeba o tych strasznych wydarzeniach przypominać światu.

Dlatego, wraz z grupą ukraińskich fotoreporterów, zdecydował się pokazać tragedię tamtych dni. Twórcy, za pomocą wirtualnej rzeczywistości, chcieli nie tylko pokazywać grafiki, czy zdjęcia, ale wręcz zanurzać swoich widzów w wydarzenia, które pięć lat temu wstrząsnęły Ukrainą.

Zapraszamy do obejrzenia felietonu opowiadającego o projekcie Aftermath VR: Euromaidan.

Przygotował Paweł Kurek

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będzie lustracja na Ukrainie? ”Stare kadry są zepsute”

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 20:06
W przyszłym tygodniu przedstawimy ukraińskiemu prezydentowi Petrowi Poroszence projekt ustawy lustracyjnej - zapowiedział w Warszawie działacz Majdanu Jehor Sobolew, który ma być szefem Komitetu ds. Lustracji Ukrainy. - Chcemy, aby prezydent był liderem odważnych zmian - oświadczył.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasador Ukrainy o Rosji: konieczne jest przedłużenie sankcji, wstrzymanie Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 12:48
Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia mówi w rozmowie z reporterem portalu PolskieRadio24.pl, że poza oświadczeniami UE, ONZ i Stanów Zjednoczonych, które krytykują Rosję za przejęcie ukraińskich okrętów i pojmanie marynarzy, muszą iść konkretne działania. - Tymi działaniami może być zwiększenie sankcji, przedłużenie ich albo wstrzymanie Nord Stream 2 - precyzuje dyplomata.
rozwiń zwiń