X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Sekretarz generalny Rady Europy: prawa człowieka wyznaczają ograniczenia

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 11:41
O demokracji, praworządności i prawach człowieka mówił sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland w trakcie rozpoczętej w Polsce wizyty. - Większość ma obowiązek przestrzegać prawa i dbać, by mniejszości i opozycja miały swoje prawa - powiedział podczas dyskusji na Uniwersytecie Warszawskim. 
Sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland
Sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern JaglandFoto: PAP/Rafał Guz

Thorbjoern Jagland wraz z ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem wzięli udział w inauguracji konferencji warszawskiej o roli organizacji pozarządowych w funkcjonowaniu Rady Europy. 

- Prawa człowieka, praworządność, demokracja - te zasady są powiązane ze sobą. Kiedy mówimy o praworządności w Europie, to nie jest to samo co praworządność w Chinach. Praworządność w Europie oznacza prawo oparte o prawa człowieka - mówił sekretarz generalny Rady Europy.

- Demokracja to większość odpowiedzialna za całe społeczeństwo, także za mniejszość. Większość jest zobligowana do przestrzegania prawa i praw mniejszości i opozycji. Tak rozumiemy prawa człowieka, praworządność i demokrację w każdym społeczeństwie - mówił Thorbjoern Jagland. Wskazywał, że "prawa człowieka wyznaczają większości pewne ograniczenia, jeśli chodzi o to, co może ona robić".

Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz wyraził nadzieję, że rozmowy w Polsce wyznaczą kierunek działania na rzecz umocnienia praw człowieka i organizacji pozarządowych dla Rady Europy. - Rada Europy jest w czasie refleksji, zmiany nad swoją przyszłością. Ten proces trwa i będzie omawiany szczegółowo w maju na posiedzeniu Rady Europy w Helsinkach. Mam nadzieję, że zalecenia i konkluzje z naszej konferencji będą źródłem pomysłów dla tego procesu - mówił w trakcie panelu inaugurującego warszawską konferencję Jacek Czaputowicz.

Czaputowicz podkreślił, że wybory 4 czerwca 1989 roku "utorowały drogę powrotu Polski do rodziny krajów demokratycznych". - Odzyskaliśmy możliwość podejmowania własnych decyzji. Inne kraje regionu poszły naszym śladem, co spowodowało, że upadł reżim komunistyczny w Europie Środkowo-Wschodniej oraz upadł mur berliński, który był symbolem podziału Europy - podkreślił szef polskiej dyplomacji.Przypomniał, że w 1991 roku Polska stała się członkiem Rady Europy i była to pierwsza instytucja demokratyczna, do której przystąpiliśmy. - Stając się członkiem Rady Europy, osiągnęliśmy nasz główny cel - powrót do rodziny europejskich narodów demokratycznych - mówił Czaputowicz.

- Standardy Rady Europy były wtedy i są nadal bardzo ważnymi wyznacznikami kierunków działania naszego kraju w kluczowych dziedzinach. Nasi obywatele korzystają z orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, a polskie rządy są zaangażowane w realizację orzeczeń tego trybunału - podkreślił minister spraw zagranicznych.

W trakcie wizyty w Warszawie sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland, poza rozmowami z ministrem Jackiem Czaputowiczem, spotka się również z wicepremierem i ministrem nauki Jarosławem Gowinem oraz marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MSZ o polityce zagranicznej w Sejmie. "Polska stawiana jest innym za przykład"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 17:30
Szef MSZ Jacek Czaputowicz przedstawił w Sejmie informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2019 r. Expose wysłuchali prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, parlamentarzyści, korpus dyplomatyczny w tym ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
rozwiń zwiń