X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

50 lat na scenie. Spotkanie z Wojciechem Pszoniakiem

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 13:29
W "Poranku Dwójki" porozmawiamy ze znakomitym aktorem, który obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia pracy artystycznej.

Stworzył niezapomniane kreacje w "Weselu", "Korczaku", "Ziemi obiecanej" czy "Dantonie". W teatrze pracował z Konradem Swinarskim, Zygmuntem Hübnerem czy Stanisławem Różewiczem. Nadal jest aktywny zawodowo. Możemy oglądać go m.in. w sztuce "Belfer".

Z Wojciechem Pszoniakiem (transmisja wideo - godz. 8.30) porozmawiamy o przełomowych momentach jego kariery, o tym, jakie zmiany nastąpiły w tym półwieczu w teatrze oraz w podejściu do zawodu aktora. Zapytamy też naszego gościa o jego pozaaktorskie pasje.

Ponadto w audycji:

  • rozmowa o nowych zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie. Placówka wzbogaciła się o dziewięć prac Józefa Mehoffera. Rysunki, panele i szkice przekazał chrześniak artysty Wiesław Zadęcki,
  • zaproszenie do Muzeum Gdańska na wystawę "Nikt nam nie zabierze młodości. Narodziny bigbitu. Odsłona Gdańska",
  • rozmowa o krakowskim Festiwalu Szymanowski/Polska/Świat (26-30.03). W Filharmonii Krakowskiej pojawią się m.in. Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod batutą Agnieszki Duczmal, Orkiestra Teatru Narodowego w Pradze pod kierownictwem Jaroslava Kyzlinka, a także Olga Pasiecznik i Adam Strug, którzy zaprezentują tradycyjne i proponowane przez Szymanowskiego ujęcie pieśni kurpiowskich,
  • wokół premiery "Ofelii" w Teatrze Wielkim w Poznaniu - opery w jednym akcie na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego "Śmierć Ofelii".

Poranek dopełnią konkurs Dwójka na piątkę oraz "Płyta tygodnia". 

***

Na "Poranek Dwójki" w poniedziałek (25.03) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek

jp/bch

Zobacz więcej na temat: Wojciech Pszoniak
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Szczepaniak: Hamlet to postać autoironiczna

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 18:00
- To przykład na człowieka z nadświadomością, który jest w niewłaściwym czasie i w niewłaściwy kontekście. I z pewnością się męczy - mówił o Hamlecie Krzysztof Szczepaniak. Aktor wcielił się w tytułową postać najsłynniejszej sztuki Szekspira w najnowszej inscenizacji "Hamleta" w warszawskim Teatrze Dramatycznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksandra Konieczna o "Ciemno, prawie noc": gram tu kociarę

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 20:00
- Wyobraziłam sobie, że moja postać to taka stara hipiska, która ma za sobą przeszłość huczną i bujną. To dobra wróżka, medium dysponujące siłą magiczną - mówiła aktorka, która w filmie Boryska Lankosza wcieliła się w rolę Babcyjki.
rozwiń zwiń