X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Początki islamu. Badacze mają naukowe dowody

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 20:04
Islam pojawił się na Półwyspie Arabskim w VII w. w środowisku plemiennych koczowników nagle i  zupełnie nieoczekiwanie.
zdj. il.
zdj. il.Foto: Shutterstock.com/Marcin Szymczak

Wedle tradycji muzułmańskiej Mahomet otrzymał  prosto od Boga przesłanie i rozpoczął krzewienie nowej religii. Choć znamy wiele szczegółów tej historii, to jednak na jej potwierdzenie nie ma żadnych źródeł muzułmańskich pochodzących z tych czasów, a pierwsze informacje pojawiają się dopiero 150 lat później. Czy jest zatem możliwe zrekonstruowanie początków islamu naukowymi metodami? Takie próby podejmują badacze z Zachodniej Europy od lat 70. XX wieku. Dzięki zastosowaniu różnorodnych metodologii powstało kilka ciekawych teorii, wyłuskujących z religijnego tła twarde dane.

Gościem audycji będzie dr hab. Marcin Grodzki – arabista z Wydziału Orientalistycznego UW, autor książki podsumowującej dotychczasowe ustalenia zachodniej nauki "Panteon sceptyków. Przegląd współczesnych teorii naukowych poświęconych genezie islamu".

Na audycję "Eureka" w piątek (5.04) o 19.05 zaprasza Katarzyna Kobylecka

abi

 

Zobacz więcej na temat: islam półwysep arabski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Życie prywatne królowej Wiktorii

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 19:30
Królowa Wiktoria - z pochodzenia Niemka - przez 63 lata panowała nad imperium, nad którym "słońce nigdy nie zachodzi". Miała dziewięcioro dzieci, a jej potomkowie i krewni zdominowali europejskie dynastie i do dziś panują w sześciu krajach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najstarsza polska moneta

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 20:04
100 lat temu Sejm Rzeczpospolitej uchwalił "Ustawę w sprawie nazwy polskiej monety". Po latach zaborów i odmiennych systemów walutowych w obiegu miał pojawić się "złoty". W praktyce ta moneta została wprowadzona do użytku pięć lat później wraz z reforma walutowa Władysława Grabskiego. A który z władców jako pierwszy zaczął bić monety?
rozwiń zwiń