X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Francuskie sądy zezwoliły na zagłodzenie niepełnosprawnego mężczyzny. Matka walczy o życie syna

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 15:26
Rozpoczął się proces zagłodzenia na śmierć Vincenta Lamberta, Francuza, który po wypadku żyje w stanie minimalnej świadomości. W niedzielę mężczyznę odwiedziła matka, która walczy o jego życie - informuje Gosc.pl. - Nie płacz - pocieszała syna kobieta.
Vincent Lambert
Vincent LambertFoto: screenshot/youtube

Vincent Lambert, choć potrafi samodzielnie oddychać, pozostaje w stanie minimalnej świadomości z powodu urazu mózgu. To efekt poważnego wypadku drogowego, którego doznał w 2008 roku.

Francuskie sądy i Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu zdecydowały, że należy odłączyć aparaturę odżywiającą nawadniającą, by doprowadzić do wcześniejszej śmierci mężczyzny. Jak podaje agencja AFP, procedura już się zaczęła. Rodzina Vincenta jest w tej kwestii podzielona.

W materiale wideo opublikowanym z internecie widać nagranie ze spotkania mężczyzny z matką. Prawnik tej części rodziny, która nie zgadza się z wyrokiem, twierdzi, że to hańba, że rodzicom zabroniono przytulenia syna - informuje Gosc.pl.

O wstrzymanie procedury do czasu rozpocznania sprawy zwrócił się Komitet Praw Osób Niepełnosprawnych ONZ. Spotkał się jednak z odmową rządu francuskiego.

youtube.com

Gosc.pl/koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak