X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Bez porozumienia w sprawie obsady unijnych stanowisk

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 13:47
Sprzeciw krajów Grupy Wyszehradzkiej i Włoch wobecosoby Fransa Timmermansa doprowadził do fiaska rozmów na unijnym szczycie. W związku  z brakiem porozumienia szczyt w Brukseli został zawieszony i decyzja szedqa Rady Europejskiej Donaldfa Tuska obrady zostaną wznowione we wtorek (2.07) o 11.00.
Frans Timmermans
Frans TimmermansFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Frans Timmermans został zaproponowany przez Francję, Niemcy, Hiszpanię i Holandię na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej. Grupa Wyszehradzka od początku sprzeciwiała się takiemu rozwiązaniu. Niechętne Holendrowi były też Włochy. Wydawało się, że mimo tego sprzeciwu większość krajów poprze Fransa Timmermansa, jednak ostatecznie decyzji nie podjęto.

O obsadzie unijnych stanowisk bedą mówili Maciej Kożuszek (tygodnik "Gazeta Polska", portal niezależna.pl), Cezary Gmyz (TVP) oraz Aleksander Wierzejski ("PolandDaily").

***

Do słuchania "Debaty Jedynki" w poniedziałek (1.07) o godz. 18.10 zaprasza Michał Rachoń.

ag

Zobacz więcej na temat: Unia Europejska Frans Timmermans
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Sałek: kandydatura Fransa Timmermansa jest nieakceptowalna

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 12:03
- Frans Timmermas to kontrowersyjna postać. Jest to związane z jego pouczaniem młodszych członków Unii Europejskiej. Delikatnie mówiąc, to było nieeleganckie. Dziwi, że to nazwisko wciąż się pojawia. Jest nieakceptowalne ze względu na wtrącanie się w wewnętrzne sprawy poszczególnych krajów, nie tylko Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta RP. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kandydatura Timmermansa zablokowana. Sprzeciw Grupy Wyszehradzkiej i Włoch

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 13:38
Sprzeciw krajów Grupy Wyszehradzkiej i Włoch wobec Fransa Timmermansa doprowadził do fiaska rozmów na unijnym szczycie ws. obsady stanowisk - powiedzieli polscy dyplomaci. W związku z brakiem porozumienia szczyt w Brukseli został zawieszony i obrady zostaną wznowione jutro o godz. 11.00. 
rozwiń zwiń