X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Polska polityka zagraniczna po szczycie Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 13:07
We wtorek w Brukseli zakończył się szczyt Unii Europejskiej, podczas którego szefowie państw i rządów wybrali Niemkę Ursulę von der Leyen na nowego przewodniczącego Komisji Europejskiej. Kandydaturę tę musi jeszcze zatwierdzić Parlament Europejski.
Nominowana na przewodniczącego KE Ursula von der Leyen (L) i dotychczasowy przewodniczący Jean-Claude Juncker
Nominowana na przewodniczącego KE Ursula von der Leyen (L) i dotychczasowy przewodniczący Jean-Claude JunckerFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Kandydatem na to stanowisko, zgłoszonym przez Francję i Niemcy był dotychczasowy wiceprzewodniczący KE Holender Frans Timmermans. Jednak sprzeciew Polski, Węgier, Czech, Słowacji i Włoch zablokował tę kandydaturę.

O wynikach szczytu i posiedzeniu Parlamentu Europejskiego, który też wybierał swoje władze, i na tym tle o polityce zagranicznej Polski dyskutować będą Tomasz Głogowski (PO), Kamil Bortniczuk (Porozumienie) i Grzegorz Długi (Kukiz'15).

***

Do słuchania i oglądania "Debaty Jedynki" w czwartek (4.07) o godz. 18.10 zaprasza Marek Mądrzejewski.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Mucha: szczyt Rady Europejskiej wykazał solidarność Grupy Wyszehradzkiej

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 09:05
- Bardzo ważne jest to, że wygrała kandydatka, które dobrze zna polskie sprawy - powiedział w "Sygnałach dnia" Paweł Mucha, komentując wybór Niemki Ursuli von der Leyen na stanowisko szefa Komisji Europejskiej. Wcześniej Polska wraz z Grupą Wyszehradzką zablokowała kandydaturę Fransa Timmermansa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Jendroszczyk: Ursula von der Leyen będzie samodzielnie funkcjonować

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 20:14
- Ursula von der Leyen jest zdecydowaną zwolenniczką pogłębiania Unii Europejskiej. Jest też sceptycznie nastawiona do wydarzeń, które dzieją się w Polsce w kontekście reformy wymiaru sprawiedliwości - powiedział w audycji "Więcej świata" Piotr Jendroszczyk ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń

Czytaj także

R. Czarnecki: brak stanowiska dla Z. Krasnodębskiego to zemsta PE na Polsce

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 08:35
- Mam wrażenie, że to jest odwet za zablokowanie pana Timmermansa - powiedział w "Sygnałach dnia" europoseł Ryszard Czarnecki, komentując wyniki głosowania nad wyborem wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego. 
rozwiń zwiń