X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Żegnamy wakacje i witamy szkołę z Polskim Radiem Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 00:00
Po słonecznych i upalnych wakacjach, pora wrócić do szkoły. Dlatego Polskie Radio Dzieciom już od rana, towarzyszy wszystkim uczniom i przedszkolakom. W audycjach tej całodobowej stacji, nie zabraknie rozmów z dziećmi na temat wakacyjnych przygód i wrażeń jakie im dziś towarzyszą.
Dzień powitania szkoły z Polskim Radiem Dzieciom
Dzień powitania szkoły z Polskim Radiem DzieciomFoto: Polskie Radio

Już od 7.00 rano w audycji ”Poranek” Patryk Bartoszewski opowie o tym, jak rok szkolny wygląda w różnych zakątkach świata, i kiedy kończą się wakacje w innych krajach. Nie zabraknie ciekawostek liczbowych oraz wakacyjnych wspomnień przedszkolaków.

Leszek i Miś Michaś zastanowią się na tym, jak wyglądała dawna szkoła i co różni ją od współczesnej. Miś Michaś - rówieśnik przedszkolaków, z pewnością zada Leszkowi mnóstwo trudnych pytań. Odpowiedzi na nie usłyszeć można słuchając audycji Polskiego Radia Dzieciom między 11.00 – 12.00.  
Tematem ”Podwieczorka z Filipem i Leopoldem” także będzie szkoła. Janusz Zadura – autor audycji, przybliży w sposób lekki i przystępny dla młodych słuchaczy, tematykę związaną z edukacją z czasów końca XX wieku. Start godz. 18.00.
Alternatywne sposoby edukacji będą tematem rozmów w ”Strefie rodzica” o stałej porze czyli między 21.00 a 23.00 na antenie Polskiego Radia Dzieciom. 

Wraz z początkiem roku szkolnego Polskie Radio Dzieciom zaczęło nadawać według nowej, jesiennej ramówki. Stacja przygotowała kilka znakomitych nowości:

  • Rodzina pod żaglami audycja familijna, poruszająca tematykę podróżniczą, pełna dźwiękowych obrazków z życia rodzin, których pasją i codziennością jest pływanie na jachcie. Premiera w każdy piątek o godz. 17.15.
  • Książka do poduszki (poniedziałek - piątek godz. 19.10) – audycja wieczorna, przygotowująca dzieci do snu, w której będzie można posłuchać fragmentów książek.
  • Stare, znane, zapomniane (sobota godz. 22.00) – audycja przypominająca stare nagrania, płyty artystów zapomnianych, niewydane rarytasy znanych formacji, nawiązujące do czasów minionych. Autor audycji sięgnie do archiwalnych list przebojów, a także do przepastnego Archiwum Polskiego Radia, pełnego taśm i płyt winylowych.
  • Łowcy Dziecięcych Przygód (niedziela godz. 16.00) – audycja prowadzona przez dzieci, które przez godzinę, w każdą niedzielę o 16.00, będą omawiać sprawy ważne dla młodych słuchaczy. Nie zabraknie także porcji bieżących informacji ze świata kultury i nauki oraz zwierzeń i porad motywacyjnych.

    Po wakacjach na antenę stacji powracają premierowe odcinki nauki języków obcych dla dzieci.

Szczegóły nowej ramówki znaleźć można w zakładce  ”Audycje” na stronie www.polskieradiodzieciom.pl.

--

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. PAudycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową www.polskieradiodzieciom.pl, profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ oraz konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.


jo


Zobacz więcej na temat: rok szkolny
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Majsterkowanie i inne aktywności z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 10:39
 Majsterkowanie jako forma kreatywnego spędzenia czasu i sposób na naukę powraca do łask. Rozwija nie tylko motorykę małą dziecka, ale także jego kompetencje i umiejętności psychofizyczne. Dużo dobrego kryje się pod tym hasłem. Co zatem można zmajsterkować, jak to zrobić i gdzie? O tym w bieżącym wydaniu audycji „Strefa rodzica”, którą poprowadził Mikołaj Foks.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dobrze rozpocząć rok szkolny

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 10:00
W wakacje dzieci przestają myśleć o tym, co w szkole było trudne, zarówno w kwestii edukacyjnej jak dotyczącej relacji między nimi, a rówieśnikami. Tymczasem wakacje się kończą i znów trzeba do spraw szkolnych wrócić. Jak to zrobić, żeby powrót był bezbolesny dla dzieci i dla rodziców? O tym w załączonej audycji.
rozwiń zwiń