X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Psy w służbie policji

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 14:45
W "Czterech porach roku" w czwartek odwiedzimy Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, gdzie psy są szkolone do służby. Zapytamy, jak dobiera się czworonogi do pracy w policji, jakie rasy są preferowane i czy np. mops nadałby się do zadań, które stoją przed psem służbowym. 
Szkolenie policyjnego psa
Szkolenie policyjnego psaFoto: dimitrisvetsikas1969/pixabay

Ile trwa nauka/tresura, ile praca i co dzieje się z psami służbowymi, kiedy już służbę zakończą. No i pytanie najważniejsze, czy nasz reporter w stroju ochronnym będzie w stanie uciec choćby kilka metrów policyjnym psom służbowym.

Planujemy ponadto dwie relacje Małgorzaty Raduchy z otwartego właśnie Instytutu im. rotmistrza Pileckiego w Berlinie.

A poza tym odnotujmy dwie ciekawe rocznice – jedna z nich to pierwszy na świecie konkurs piękności, który odbył się 19 września 1888 roku w belgijskim Spa i to będzie okazja, żeby porozmawiać o polskich przedwojennych konkursach tego typu, których historia sięga roku 1929, kiedy to przewodniczącym jury był Tadeusz Boy-Żeleński. Opowie o tym Marek Teler autor książek i innych publikacji historycznych (napisał m.in. pracę licencjacką na ten temat).

Druga ciekawa rocznica, która przypada też 19 września, związana jest z internetem, chodzi o wysłanie pierwszego tzw. emotikonu, który pojawił się w wiadomości wysłanej przez prof. Scotta Fahlmana w 1982 roku. To była słynna "buźka", a potem pojawiły się kolejne znaki opracowane przez niego i wykorzystywane do dziś. Co ciekawe za swój wynalazek, który pozwala wyrażać internautom swoje emocje, profesor nie zarobił ani grosza (centa). O tym wszystkim opowie Andrzej Pająk z portalu "Crazy Nauka".   

***

Do słuchania audycji "Cztery pory roku" w czwartek (19.09) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Roman Czejarek.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niedopilnowanie psa jest przestępstwem? Surowsze kary wchodzą w życie

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 15:28
Właściciel, który trzyma groźnego psa na nieogrodzonej posesji lub puszcza go wolno podczas spacerów, może zostać ukarany grzywną do 5000 zł, a nawet ograniczeniem wolności – podaje Ministerstwo Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń