Polskie Radio

Yasmin Levy i orkiestra Polskiego Radia. "To, co najpiękniejsze ... Jesień" 2018. Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 10:13
Zapraszamy do wysłuchania wyjątkowego koncertu orkiestry Polskiego Radia i Yasmin Levy w ramach cyklu "To, co najpiękniejsze...Jesień" z 2018 roku.
Yasmin Levy podczas koncertu z Polską Orkiestrą Radiową
Yasmin Levy podczas koncertu z Polską Orkiestrą RadiowąFoto: Darek Kawka

Yasmin Levy jest izraelską piosenkarka, która wykonuje przede wszystkim muzykę sefardyjską, inspirowaną flamenco. Śpiewa w ladino, języku hiszpańskich Żydów. Charakterystyczną innowacją jest włączenie elementów flamenco i użycie takich instrumentów jak oud, skrzypce, wiolonczela i fortepian.

Gwiazda world music wystąpiła z orkiestrą Polskiego Radia w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie 25 listopada 2018 roku. podczas koncertu w ramach cyklu "To, co najpiękniejsze ...Jesień".

Część 1.


Część 2.


Krzysztof Czabański 1200.jpg
Krzysztof Czabański: cykl "To, co najpiękniejsze…" zbliża ludzi do muzyki

Yasmin Levy jest artystką, która się nie oszczędza. Każdą piosenkę śpiewa tak, jakby wykonywała ją po raz pierwszy. Artystka przyjechała do naszego kraju nie pierwszy raz i z uśmiechem przyznała, że Polska to jej dom.

Koncert podzielono na dwie części. W pierwszej izraelska artystka wystąpiła ze znakomitą Polską Orkiestrą Radiową, którą poprowadził jej dyrektor artystyczny Michał Klauza.

W drugiej części wieczoru artystka zaprezentowała się z własnym zespołem w składzie: Yechiel Hasson, Ishay Amir, Amir Shazar i Nadav Biton.

W finale koncertu z orkiestra Polskiego Radia zaśpiewała piosenkę "To ostatnia niedziela" z repertuaru Mieczysława Fogga.

"To, co najpiękniejsze… - Jesień" to kolejny z serii wyjątkowych koncertów zapoczątkowanych przez Polskie Radio jesienią 2017 roku. Ich celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród odbiorców, którzy nie są jeszcze koneserami, ale poszukują kontaktu z kulturą wysoką.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert w Polskim Radiu "To co najpiękniejsze. Zima". Posłuchajmy raz jeszcze

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 12:00
Takie połączenie muzyki klasycznej i jazzu jest możliwe tylko w Polskim Radiu. Posłuchajmy koncertu z cyku "To, co najpiękniejsze… - Zima".
rozwiń zwiń