Polskie Radio

Hulajnogi i Blondynka na kwarantannie. Polskie Radio na weekend

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 17:50
Jesteśmy w Szczebrzeszynie, gdzie kończy się właśnie Festiwal Języka Polskiego. Beata Pawlikowska opowie natomiast, jak znalazła się ... na kwarantannie! A z Czwórką pohulamy na hulajnogach. Zapraszamy!
Szczebrzeszyn
SzczebrzeszynFoto: shuttesrstock/Damian Pankowiec
logo 
NIEDZIELA

„Kulturalna Jedynka” (g.22-23) 

W audycji m.in. rozmowa z Jarosławem Jakubowskim, laureatem I Nagrody w konkursie Programu 1 „Cud nad Wisłą” pt. Ryngraf, które zostanie nadane 15 sierpnia  tuż po g.17. 

Zaprasza Anna Stempniak.

logo

NIEDZIELA

10.00 – 12.30 – Cafe „Muza”: Młodzi pianiści – kandydaci do XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego – prowadzi Andrzej Sułek

(transmisja z Dusznik)

12.30 – 13.00 – Czytelnia: Izrael Joszua Singer „Na obcej ziemi”, Aaron Lansky „Przechytrzyć historię” – aud. Małgorzaty Szymankiewicz

15.00 – 16.00 – Słuchowisko na lato: Jerzy Niemczuk „Meneliada”,
Występuje Marian Opania

16.00 – 17.00 – Chopin osobisty: Z historii Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju – prowadzi Róża Światczyńska

(transmisja Duszniki Zdrój)

17.00 – 19.00 – Kalambury z partytury – prowadzi Krzysztof Herdzin

 19.00 – 20.00 – Słuchowisko na lato: Marek Baczewski „Ironia losu”.

Prod. 2014, reżyseria Maciej Wojtyszko, realizacja Andrzej Brzoska, opr. muz. Tomasz Obertyn
Obsada: Jerzy Radziwiłowicz, Cezary Kosiński, Grzegorz Kwiecień

 20.00 – 22.00 – Letnia promenada prowadzi Marcin Majchrowski, w studiu Marek Zwyrzykowski

Transmisja z 75. Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju  - recital Szymona Nehringa

Fryderyk Chopin Polonez-Fantazja As-dur op. 61, Impromptus Ges-dur op.51, 3 Mazurki op.56 nr 1  H-dur, nr 2 C_dur,  nr 3 c-moll; Johannes Brahms  I Sonata fortepianowa C-dur op. 1

wyk. Szymon Nehring- fortepian

 

. 

NIEDZIELA

Między 9.00 a 11.00 Katarzyna Stoparczyk zaprosi słuchaczy Zagadkowej Niedzieli do Szczebrzeszyna, gdzie kończy się właśnie Festiwal Języka Polskiego.

Od 11.00 na antenie Trójki Beata Pawlikowska. Temat - Blondynka na kwarantannie.

Po 19.00 transmisja koncertu ze Studia Muzycznego im. A. Osieckiej. Wystąpią: MARCIN WYROSTEK i grupa  FRELE - trzy dziewczyny, które śpiewają znane covery po śląsku. Koncert poprowadzi Piotr Stelmach, streaming  na stronie Trójki i w mediach społecznościowych.   

 . 


NIEDZIELA

Hulamy z Czwórką – zapraszamy na drugi dzień akcji. Po sobotnich zmaganiach na największych stołecznych skateparkach trochę relaksu i przejażdżka po wybranych terenach zieleni miejskiej przeznaczonych do rekreacji. Podczas niedzielnej wyprawy dziennikarze na hulajnogach odwiedzą: Park Kępa Potocka na Bielanach, Park Saski, Pole Mokotowskie i praski Park Skaryszewski.

Relacji z wydarzenia będzie można posłuchać w Artystycznym Wybiegu i Funkadelii oraz w Wiadomościach Radiowej Czwórki.

Filharmonia w Pigułce 8.45 – 9.00.

Cotygodniowa dziesięciominutowa audycja Piotra Wierzbickiego, pisarza, autora książek muzycznych. W programie arcydzieła (i arcydziełka) mistrzów: Bach, Mozart, Beethoven, Chopin, Schuman, Prokofiew, Ellington... Tym razem Jazz i wpływ twórczości Jana Sebastiana Bacha na ten gatunek muzyki.

Co Was Kręci11.00 – 12.00 

- tydzień rywalizacji i dwie rundy zakończone sukcesem. Maciej Gładysz zajął 3. miejsce w cyklu WSK Super Master Series. Polski kartingowiec potwierdził wysoką formę w finale ostatniej rundy, stając na podium. Rywalizacja na torze Adria International Raceway trwała od 29 czerwca do 5 lipca. Po 1 rundzie Champions of the Future, 16  - 19 lipca jest w czołówce. Zapraszamy na rozmowę z młodym kartingowcem  - Maciejem Gładyszem.

Funkadelia 17.00 – 19.00

- Soul Inscribed z Nowego Jorku, Eskaubei, Mr. Krime i Tomek Nowak w hołdzie Leopoldowi Tyrmandowi i Tomaszowi Stańce, a także mnóstwo trochę już zapomnianej muzyki acid-jazz, która świetnie sprawdzi się w sezonie letnim.


. 


NIEDZIELA

10:00-11:00 "Dźwięk Dobry"

- Ekspresem po Europie - co słychać w rożnych europejskich krajach. Poznajemy historię, kulinaria, atrakcyjne miejsca.

14:00-15:00 "Dziecięcy koncert życzeń"

- Audycja, podczas której dzieci mogą dzwonić z życzeniami dla bliskich i zamawiać utwory muzyczne.

​15:00-16:00 "Zapraszamy do stołu"

-  Kolejna odsłona naszych kulinarnych podroży. W te wakacje kontynuujemy podróż po Europie. Dziś zapraszamy na Cypr. Gość: Renata Birska - aktor-mim, która Cypr zna doskonale i jeździ tam od ponad 10 lat​.

17:00-18:00 "Kulturoteka"

- ​Od sierpnia w ramach projektu „Ogród przez lato” Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie proponuje specjalną edycję znanego i lubianego Pikniku literackiego dla dzieci! W tym roku będzie wyjątkowa podróż literacka, w której kolejnymi przystankami będą gatunki literatury dziecięcej, m.in.: poezja, powieść, komiks i książka ilustracyjna.

Spotykania odbędą się się wyjątkowo w pięknej i bezpiecznej przestrzeni – w ogrodzie Muzeum Władysława Broniewskiego przy ul. Jarosława Dąbrowskiego na Starym Mokotowie w Warszawie.  W tym roku Piknik Literacki odbywa się w trzy sierpniowe i jedną wrześniową niedzielę.

O tegorocznej, wyjątkowej edycji w Kulturotece opowie Joanna Pogorzelska.

Zaprasza Martyna Chuderska.

.

NIEDZIELA

Punktualnie o 9:00 w niedzielnym wydaniu Weekendowego potpourri  przez kolejne dwie godziny Małgorzata Pęcińska prezentuje m.in. klasyczne nagrania J.B. Lully’ego (muzyka do Mieszczanina szlachcicem Moliera), Kwartetu „Skowronkowego” Józefa Haydna, Nokturnu e-moll Chopina i Divertissement à la Hongroise na 4 ręce Franciszka Schuberta.

O 19:00 w „przechodniej” audycji Muzycy o Chopinie, jej pierwszy gospodarz, pianista Marek Bracha przedstawi Chopinowskie kreacje Mitsuko Uchidy (m.in. Sonatę b-moll), japońskiej zdobywczyni II nagrody na Konkursie Chopinowskim w 1970 roku. Autor skonfronuje te wykonania z interpretacjami Murray'a Perahii, pianisty wprawdzie niezwiązanego z Konkursem, ale posiadającego bogaty i ceniony dorobek fonograficzny w zakresie twórczości polskiego kompozytora.​

W godzinach 22:00-24:00 w cyklu z Archiwum Polskiego Radia Dariusz Marciniszyn, wychodząc na prośbę swoich słuchaczy, zaprezentuje nagrania Krzysztofa Jabłońskiego. 

Zapraszamy.

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU #zostańwdomu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak