Polskie Radio

Festiwal filmowy "Europe's Memory". Zdzisław Krasnodębski: Polska szanuje prawdziwie europejskie wartości

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 19:20
Dziś o godz. 20 rozpoczyna się festiwal filmowy "Europe's Memory" ("Pamięć Europy"). Odbywa się on, jak przekazują organizatorzy, "w formacie Retrospektywy Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci Gdynia 2020".
Festiwal polskiego kina w Nowym Jorku ruszy 30 kwietnia
Festiwal polskiego kina w Nowym Jorku ruszy 30 kwietniaFoto: shutterstock.com

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości profesor Zdzisław Krasnodębski powiedział w Polskim Radiu 24, że Unia Europejska wchodzi w epokę przełomu i daleko idących zmian.

Zaznaczył, że świadczą o tym między innymi przygnębiające prognozy społeczne i ekonomiczne dla krajów Europy Zachodniej oraz postępujący rozkład społeczeństw w tych krajach.

Posłuchaj
00:21 10784520_1.mp3 Zdzisław Krasnodębski: w Polsce wciąż większość obywateli jest przywiązanych do tradycji narodowej (IAR)

CZYTAJ RÓWNIEŻ
gołębiewski nnw pap 1200.jpg
"Niezłomni i Ofiarni". W Czechach startuje festiwal inspirowany polskim "NNW"

"Pamięć Europy"

Przyszłości kontynentu w świetle doświadczeń krajów Europy Środkowej i Wschodniej poświęcony będzie rozpoczynający się dziś festiwal filmowy "Europe's Memory". Jednym z panelistów będzie profesor Zdzisław Krasnodębski.

Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy europoseł, jest współorganizatorem trzydniowego festiwalu, w trakcie którego zaprezentowane zostaną cztery filmy pokazywane wcześniej na Festiwalu Filmowym Niepokorni Niezłomni Wyklęci w Gdyni. Na stronie tegoż festiwalu można też znaleźć link do streamu z wydarzenia.

Stowarzyszenie Scena Kultury organizuje Festiwal filmowy online "Europe's memory" odbywający się w formacie...

Opublikowany przez Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci Wtorek, 8 grudnia 2020

Zdzisław Krasnodębski: w Polsce szanuje się prawdziwie europejskie wartości

Zdaniem europosła Polska oraz inne kraje naszego regionu, mogą stać się pewnego rodzaju wzorem dla obywateli państw na zachodzie Europy. - Możemy powiedzieć: "patrzcie, oto jest kraj, w którym ciągle większość obywateli jest przywiązana do tradycji narodowej, kraj, który jest ciągle religijny, kraj, który jest krajem wolności, szanujący mniejszości, ale jednocześnie szanujący wolę większości" - ocenił.

W opinii polityka w Polsce szanowane są "prawdziwie europejskie wartości".

ms, mat. prasowe