Polskie Radio

Radio przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 15:30
W związku z obchodzonymi 18 kwietnia przez Program Pierwszy Polskiego Radia 95. urodzinami porozmawiamy o przyszłości radia i radiofonii. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Zoltan Fekeshazy/Unsplash

Gościem audycji będzie docent doktor inż. Jacek Cichocki z Instytutu Radioelektroniki i Technik Multimedialnych Politechniki Warszawskiej.

Porozmawiamy nie tylko o przyszłości radia i radiofonii, ale także o systemach radiofonii cyfrowej DAB+, DRM i HD, o zaletach emisji cyfrowej (m.in. łatwość integracji z istniejącym już środowiskiem cyfrowym - internetem i telefonią komórkową),  o radiu na żądanie i "inteligentnym" radiu, a także o projektach integrujących telefonią mobilną z radiofonią. Zastanowimy się także, czy po erze radia i telewizji nastąpi era TELE-PUTERA?

Ponadto w audycji:

18 kwietnia obchodziliśmy także m.in. Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Gościem programu będzie wiceprezes Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków - Jerzy Szałygin – rzeczoznawca Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, autor kilku książek i wielu artykułów poświęconych ochronie zabytków drewnianych, z którym porozmawiam o stanie architektury drewnianej w Polsce, o zasobach, o ważnych obiektach drewnianych które tworzą Szlak Architektury Drewnianej, o roli, jaką odgrywają skanseny w ochronie architektury drewnianej, o najstarszych obiektach z drewna w naszym kraju i o zadaniach zorganizowanego niedawno Centrum Architektury Drewnianej NID.

21 kwietnia odbędzie się - organizowane w ramach tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków - webinarium "Architektura drewniana od deski do deski. Teoria i praktyka".

***

Na "Wieczór odkrywców" w paśmie Eureka w poniedziałek (19.04) o godz. 19.30 zaprasza  Krzysztof Michalski

kh

Czytaj także

Od Marconiego do DAB+

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 22:00
Już wkrótce, 1 lutego, polska radiofonia obchodzić będzie swoje 95. urodziny. Jak rodziło się i zmieniało radio na świecie? Jakie osiągnięcia naukowe i inżynierskie miały wpływ na rozwój światowej radiofonii?
rozwiń zwiń