Polskie Radio

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia. Znamy laureatów

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 19:00
Bank Gospodarstwa Krajowego, Selvita SA, Fundacja Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara oraz Solaris Bus & Coach SA – w nowej kategorii "Firma skuteczna w czasach COVID-19" – zostały laureatami V edycji Nagród Gospodarczych Polskiego Radia 2021. Kapituła rankingu przyznała również Nagrodę Specjalną – dla firmy TAURON Polska Energia SA. Lista laureatów została ogłoszona w piątek 18 czerwca podczas specjalnego wydania audycji "Winien i ma" w radiowej Trójce.
.
.Foto: Polskie Radio

Polskie Radio, wypełniając misję medium narodowego, wspiera inicjatywy budujące potencjał gospodarczy kraju, tworzy przyjazną atmosferę dla innowacyjności polskich przedsiębiorstw oraz promuje nowoczesne formy wytwarzania dóbr konsumpcyjnych w oparciu o proekologiczne technologie.


czytaj więcej
nagrody gospodarcze pr 2019 - przelomowe rozwiazanie_8920 1200.jpg
Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia

W tym roku odbyła się piąta edycja rankingu, przyznawana w szczególnym czasie pandemii, dlatego wyniki w dużej mierze odzwierciedlają zaangażowanie firm, które w najbardziej efektywny sposób przyczyniają się do wsparcia naszej gospodarki w czasach COVID-19.

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia 2021 zostały przyznane w tym roku wyróżniającym się firmom w czterech kategoriach:

KATEGORIA: PRZEŁOMOWE ROZWIĄZANIE – nagroda dla najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, od startupów po doświadczone firmy, które mogą pochwalić się więcej niż jednym innowacyjnym rozwiązaniem i są obecne na rynku dłużej niż rok. Laureaci: I miejsce: Bank Gospodarstwa Krajowego za inicjatywę Fundusz Trójmorza. II miejsce: Brainly sp. z o.o. za największą na świecie platformę edukacyjną online, pomagająca w zdalnej nauce uczniom i rodzicom. III miejsce: Booksy International sp. z o.o. (polska platforma do umawiania wizyt u fryzjerów, kosmetyczek i barberów).

KATEGORIA: FILANTROP POLSKI – nagroda dla firm lub przedsiębiorców najbardziej zaangażowanych w działalność charytatywną, prospołeczną, ekologiczną (najlepiej we wszystkich trzech obszarach). Laureaci: I miejsce: Fundacja Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara. Fundacja działająca na rzecz wspierania rodziny; sfinansowała m.in. remont Domu Dziecka w Kuźni Raciborskiej oraz przeznaczyła 3 mln zł dla szpitali, w tym 2,5 mln dla szpitala w Raciborzu. II miejsce (ex-aequo): PGE Polska Grupa Energetyczna SA – Fundacja PGE obchodzi w tym roku 10 lat; od początku istnienia Fundacja PGE przekazała ponad 1,6 tys. darowizn różnym instytucjom i organizacjom). II miejsce (ex-aequo): LPP SA – firma, wraz z powołaną przez nią w 2017 roku fundacją, przekazały w 2020 roku ponad 9 mln zł na rzecz podopiecznych blisko 500 organizacji pozarządowych, placówek medycznych i niemedycznych oraz fundacji w całym kraju.

KATEGORIA: DOBRY ZARZĄD – nagroda dla zarządu (lub osób zarządzających), dla którego wynik finansowy nie jest jedynym priorytetem w prowadzonej firmie. Laureaci: I miejsce: Selvita SA – jedna z największych firm europejskich świadczących usługi badawczo-rozwojowe, która w ocenie specjalistów polskiego rynku kapitałowego jest najlepszą spółką na warszawskim parkiecie. II miejsce: Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Bank Polski SA. Człowiek instytucja, żywa legenda polskiej bankowości. III miejsce: Polski Fundusz Rozwoju SA. „Jeszcze nigdy do tak wielu firm pomoc nie trafiała tak szybko, na tak prostych zasadach” – tym hasłem promował PFR wsparcie polskiego państwa w czasie pandemii dla polskich przedsiębiorców, a zarząd funduszu zadbał o to, by tak się właśnie stało.

KATEGORIA: FIRMA SKUTECZNA W CZASACH COVID-19 – nagroda dla firm lub przedsiębiorców wykazujących się kreatywnością i skutecznością w trudnych dla gospodarki czasach pandemii koronawirusa. Laureaci: I miejsce: Solaris Bus & Coach z o.o. – firma, która w dobie pandemii potrafiła wygrać przetarg na dostawę autobusów dla Madrytu i Barcelony. II miejsce: Selena SA. Producent chemii budowlanej. Przykład polskiej firmy, która ruszyła z ekspansją zagraniczną 20 lat temu i dzięki swojemu międzynarodowemu charakterowi przeszła suchą stopą przez pandemię. III miejsce: Energop sp. z o.o. Firma oferuje gruntowną wiedzę, profesjonalizm i bogate doświadczenie w zakresie kompleksowej prefabrykacji rurociągów. Przykład firmy, której rządowe tarcze pomogły przetrwać kryzys spowodowany pandemią COVID-19.

W tym roku kapituła przyznała również NAGRODĘ SPECJALNĄ 2021, która trafiła do firmy TAURON Polska Energia SA za realizację "Zielonego Zwrotu TAURONA" opierającego się na rozwoju odnawialnych źródeł energii (farmy wiatrowe, elektrownie wodne, farmy fotowoltaiczne), który stanowi ważną podstawę budowy wartości Grupy TAURON.

Honorowy Patronat nad Rankingiem sprawują: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych. Patronem Medialnym jest Polska Agencja Prasowa. Sponsorami nagród są Polski Fundusz Rozwoju i PGNiG.

Mat.promocyjne

 

Sponsorzy Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia 2021 Sponsorzy Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia 2021

Czytaj także

"To hasło nie jest pustym sloganem". Pierwsza dama o wręczonych nagrodach "Teraz Polska"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 16:54
W Pałacu Prezydenckim w Warszawie rozstrzygnięto 31. konkurs "Teraz Polska". Statuetki co roku otrzymują wyróżniające się firmy dostarczające produkty, usługi oraz innowacje. Kapituła wyłoniła 24 laureatów, przyznano także 2 wyróżnienia.
rozwiń zwiń