Polskie Radio

"Mnóstwo radości". Marcin Kusy o koncercie "To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 17:53
W niedzielny wieczór w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego odbywał się kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze". Wystąpiła Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz gwiazdy polskiej estrady: Alicja Majewska, Kayah, Kuba Badach, Igor Herbut oraz Piotr Cugowski. 
Prowadzący koncert Marcin Kusy podczas koncertu To co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka
Prowadzący koncert Marcin Kusy podczas koncertu "To co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka"Foto: Polskie Radio / Cezary Piwowarski

Redaktor naczelny Programu I Polskiego Radia Marcin Kusy tuż po próbie koncertu podkreślił, że to wydarzenie niezwykłej wagi.

Krzysztof Czabański pap 1200.jpg
Krzysztof Czabański o cyklu "To, co najpiękniejsze…": dwa koncerty w jednym

- Tuż po próbie jestem zachwycony tym co usłyszałem. Zachwycająca jest współpraca Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie i Zespołu Grzegorza Urbana. Czeka na Państwa wydarzenie naprawdę niezwykłej miary. To koncert poświęcony pamięci Krzysztofa Krawczyka, ale w takiej oprawie, jak śmiem to powiedzieć, Krzysztof Krawczyk nigdy nie miał za swojego życia. Bo te piosenki nigdy nie zabrzmiały w takich aranżacjach. A wśród przebojów usłyszymy te największe, te najsłynniejsze, te najbardziej popularne jego piosenki - powiedział Marcin Kusy. 

Krzysztof Kossowski-280.jpg
Pamięci Krzysztofa Krawczyka. Krzysztof Kossowski: to coś więcej niż koncert
Posłuchaj
00:33 11147491_1.mp3 Marcin Kusy o koncercie "To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka" (IAR) 

Koncert otworzyła Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, która zagrała najsłynniejsze piosenki Krzysztofa Krawczyka w aranżacji Wojciecha Kostrzewy. To między innymi "Parostatek", "Byle było tak" czy "Rysunek na szkle". W drugiej części wydarzenia Orkiestra Polskiego Radia zespół pod dyrekcją Grzegorza Urbana oraz soliści przypomnieli kolejne utwory Krzysztofa Krawczyka, takie jak "Trudno tak", "Chciałem być" czy "Za tobą pójdę jak na bal".

Czytaj także:


Transmisja odbyła się na antenie Programu 1 Polskiego Radia, na Facebooku oraz stronie internetowej stacji, a także na portalu polskieradio.pl oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Pierwsza część koncertu zostanie także powtórzona w radiowej Dwójce w poniedziałek 21 czerwca o 13:00. Honorowy patronat nad całym cyklem "To, co najpiękniejsze..." objęła Rada Mediów Narodowych.

kmp

Czytaj także

Lider zespołu Lombard wspomina Krzysztofa Krawczyka. "Był dla mnie wzorem profesjonalizmu"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 23:00
- Miałem tę przyjemność współpracować z Krzysztofem Krawczykiem. Był profesjonalistą, świetnym wokalistą. Był chwalony za profesjonalizm, za to, że czy śpiewał "na żywo", czy w studiu, to zawsze wszystko było na wysokim poziomie - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Stróżniak, lider zespołu Lombard.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Był autentyczny, jego sztuka była samą prawdą". Krzysztof Krawczyk we wspomnieniach artystów

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 21:00
- Jeżeli można o kimkolwiek mówić, że jest spełnionym artystą, to jest wielka nieuprzejmość. Artysta nigdy nie jest spełniony. Krzysiek był przede wszystkim prawdziwym artystą. Jego sztuka polegała na jego trzewiach. To nie było udawane, nie było żadnego makijażu. To była sama prawda - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Poznakowski, muzyk, kompozytor, były członek zespołu Trubadurzy. Postać Krzysztofa Krawczyka wspominał również Wojciech Gąssowski. 
rozwiń zwiń