Polskie Radio

Dumna i niezależna Paula Roma

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 00:00
Warszawska wokalistka, która niedawno zadebiutowała minialbumem "Cześć, tu Paula Roma", była tym razem gościem Mateusza Krautwursta.
Paula Roma
Paula RomaFoto: mat. promocyjne / Michał Pańszczyk

– Jestem artystką niezależną i jestem z tego dumna – mówi Paulina Romaniuk-Jasińska, kilkukrotna uczestniczka telewizyjnych talent show, ćwierćfinalistka "The Voice of Poland". Na debiutanckiej płycie, wydanej kilkanaście dni temu pod pseudonimem Paula Roma, wokalistka umieściła sześć utworów utrzymanych w klimacie soulu, bluesa i alternatywnego popu.

Paula Roma - "Cześć tu miłość", źródło: YouTube / Paula Roma

Szczególne miejsce w sercu Pauli zajmują trzy miasta: Warszawa, Paryż i Rzym. – Warszawa dlatego, że tutaj się urodziłam, tutaj są moje korzenie, tutaj mieszkam i pracuję. Paryż jest w moim sercu, ponieważ mieszkałam tam ponad rok. Jest dla mnie niesamowitym wspomnieniem i ogromną inspiracją. Rzym, bo Paula Roma, aczkolwiek byłam tam kilka razy i udało mi się tam nawet napisać jeden utwór, czego nie zrobiłam w żadnym innym europejskim mieście.

Goszcząca w "Serdecznych dźwiękach" wokalistka opowiedziała o swojej muzycznej drodze, inspiracjach i przygotowaniach do trasy koncertowej promującej debiutancką płytę.


Posłuchaj
51:31 2021_06_21 23_07_41_PR3_Serdeczne_dzwieki.mp3 Dumna i niezależna Paula Roma (Serdeczne dźwięki/Trójka)

 

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Gość: Paula Roma (wokalistka)
Data emisji: 21.06.2021
Godzina emisji: 23.07

kc

Czytaj także

Anna Serafińska: muzyka jest niepojętym zjawiskiem

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 09:00
O Fryderyku Chopinie, Bobbym McFerrinie, wyjątkowym spektaklu "Przybysz" i kilku innych rzeczach opowiedziała goszcząca w tym wydaniu audycji Anna Serafińska, wokalistka jazzowa i nauczycielka śpiewu o dużym dorobku naukowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z babcią boso po łące. Inspiracje Małgorzaty Markiewicz

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 11:29
Śpiewała na bestsellerowej płycie Piotra Rubika, ale w karierze solowej stawia na jazz – Małgorzata Markiewicz, goszcząca w tym wydaniu audycji Mateusza Krautwursta, opowiedziała o swoich muzycznych korzeniach, inspiracjach i debiutanckiej płycie, wydanej w 2020 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyplomatyczny bunt i nadzieja. Arek Kłusowski z albumem "Lumpeks"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 00:00
Gościem najnowszego wydania "Serdecznych dźwięków" był człowiek, który przelewa swoje myśli na papier i potem je wyśpiewuje, pozwalając również te myśli wyśpiewywać innym. Ciężko pracował na swoje pięć minut i wszystko wskazuje na to, że jego czas właśnie nadchodzi. Arek Kłusowski niedawno wydał swój drugi album pt. "Lumpeks", który kończy słodką, magiczną beztroskę życia dwudziestoparolatka, ale rozpoczyna nowy etap w życiu i karierze artysty.
rozwiń zwiń