Polskie Radio

Fryderyki 2021. Dwa wydawnictwa Polskiego Radia ze statuetkami

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 22:37
"Sonaty na skrzypce i fortepian" Grażyny Bacewicz oraz "Semkow - NOSPR - Brahms: Symfonie 1-4" - dwa wydawnictwa Polskiego Radia otrzymały Fryderyki 2021.
Dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia Bogna Kowalska z Fryderykiem
Dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia Bogna Kowalska z FryderykiemFoto: PAP/Marcin Bielecki

"Sonaty na skrzypce i fortepian" Grażyny Bacewicz z Fryderykiem 2021 w kategorii "Najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej". Na płycie kompozycje autorki wykonują Jakub Jakowicz (skrzypce) i Bartosz Bednarczyk (fortepian). Za reżyserię dźwięku odpowiedzialni byli Andrzej Sasin i Aleksandra Nagórko. Album został wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

W kategorii "Album roku. Muzyka symfoniczna" Fryderyka 2021 otrzymało wydawnictwo "Semkow - NOSPR - Brahms: Symfonie 1-4". Utwory Johannesa Brahmsa wykonuje na nim Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach pod batutą Jerzego Semkowa. Reżyserzy dźwięku to Beata Jankowska-Burzyńska i Wojciech Marzec. Album został wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. 


fryderyki 1200 forum.jpg
Fryderyki 2021. Płyty Polskiego Radia nagrodzone


Retransmisji z Gali można było posłuchać w sobotni wieczór w Dwójce (w sobotę 26 czerwca od godziny 20) oraz na stronie Drugiego Programu Polskiego Radia oraz na stronie internetowej polskieradio.pl.  

jmo/rk