Polskie Radio

Znane, choć nieśpiewające, córki sławnych wokalistów

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 09:00
Kilka dni temu świat obiegła wieść o tym, że Jessica Springsteen znalazła się w składzie jeździeckiej kadry Stanów Zjednoczonych na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Nie jest ona jedyną córką znanego muzyka, która odniosła sukces poza branżą muzyczną.
Zoe Kravitz
Zoe KravitzFoto: JStone/Shutterstock

"Niedaleko pada jabłko od jabłoni" – zgodnie z tym porzekadłem, niejedna latorośl znanego artysty decyduje się na karierę w tej samej dziedzinie, co jej rodzice. Czasem kończy się to triumfem, częściej spektakularną klęską. Gdy rodzicielskie dokonania są naprawdę imponujące, bezpieczniej jest chyba spróbować sił w innej branży i w ten sposób uniknąć presji wynikającej z porównań. Tak jak to uczyniła 29-letnia Jessica Springsteen, córka Bruce'a Springsteena i świeżo upieczona amerykańska olimpijka, którą za kilka tygodni ujrzymy w rozgrywanym w Tokio jeździeckim konkursie skoków przez przeszkody.

Nie jest rzadkością sytuacja, w której córki znanych muzyków robią kariery na dużym ekranie. Tak jest choćby w przypadku Liv Tyler, znanej z ról m.in. w takich filmach, jak "Władca Pierścieni", "Armageddon" czy "Ukryte pragnienia". Dumy z jej dokonań nie ukrywa ojciec Steven Tyler, wokalista zespołu Aerosmith.

Również jego młodszy kolega po fachu, Lenny Kravitz, może się cieszyć z aktorskich poczynań swej córki Zoë. Ma ona w dorobku ponad 20 ról filmowych oraz udział w popularnym serialu "Wielkie kłamstewka", zaś w przyszłym roku do kin wejdzie "Batman", którym wcieli się w postać "Kobiety-Kota".

Lenny Kravitz - "Flowers For Zoë", źródło: YouTube / Lenny Kravitz

Szczęśliwym ojcem dwóch córek jest Bono. Żadna z nich nie odważyła się stanąć z nim w szranki na muzycznej scenie, natomiast nieźle poradziły sobie w innych branżach. 30-letnia Eve jest aktorką, mającą na koncie role m.in. we "Wszystkich odlotach Cheyenne’a" i "Moście szpiegów", natomiast starsza od niej o dwa lata Jordan realizuje się jako businesswoman z branży technologicznej. Choć wokalista U2 jest znany z tego, że lubi się powymądrzać na różne tematy, obie kobiety niekoniecznie pytają go o zdanie w każdej sprawie. "Mój tata jest dobrym źródłem, ale staram się trzymać go najdalej, jak tylko się da od spraw mojej firmy" – powiedziała Jordan w wywiadzie dla magazynu "Fortune". 

Gdy Chris De Burgh w 1986 roku nagrywał wielki hit "Lady in Red", jego córeczka Rosanna miała zaledwie dwa lata. 17 lat później była już prawdziwą damą, do tego stopnia olśniewającą swą urodą, że przyznano jej tytuł Miss Świata, podczas wyborów odbywających się w Chinach. Naturalną koleją rzeczy została później modelką. W tej branży zaistniały też córki kilku innych gwiazdorów muzycznej sceny, takich jak Mick Jagger (Georgia May), Keith Richards (Theodora) czy Simon Le Bon z Duran Duran (Amber).

kc

Czytaj także

Clapton, Springsteen i inni. Dzień Ojca w piosenkach

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 12:03
Relacje sławnych artystów z ich ojcami, często trudne i pogmatwane, posłużyły za kanwę niejednej wybitnej piosenki. W Dniu Ojca przypominamy kilka utworów, w których ten wątek pełni główną rolę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Córka "Bossa" w amerykańskiej kadrze na Igrzyska w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 11:27
Gdy twoimi rodzicami są Bruce Springsteen i Patti Scialfa, swoją pracę musisz wykonywać śpiewająco. Tak jak Jessica Springsteen, 29-latka, która na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Tokio będzie reprezentować Stany Zjednoczone w drużynowym konkursie jeździeckim.
rozwiń zwiń