Polskie Radio

Premier League: kapitalny start West Hamu. Klub Łukasza Fabiańskiego rozbił Leicester i jest liderem

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 07:29
West Ham pokonał u siebie Leicester City 4:1 i po dwóch kolejkach zajmuje pozycję lidera Premier League. Cały mecz w bramce "Młotów" rozegrał Łukasz Fabiański.
Łukasz Fabiański
Łukasz Fabiański Foto: MediaPictures.pl/Shutterstock.com

Spotkanie rozpoczęło się po myśli ekipy z Londynu - w 26. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Pablo Fornals, który precyzyjnym strzałem wykończył dośrodkowanie Saida Benrahmy. Położenie Leicester stało się jeszcze gorsze, gdy tuż przed przerwą Ayoze Perez wyleciał z boiska z czerwoną kartką po brutalnym ataku na kostkę rywala.

W drugiej odsłonie dominacja "Młotów" nie podlegała dyskusji. 11 minut po przerwie na 2:0 podwyższył Said Benrahma, który wspólnie z Michailem Antonio wykorzystał fatalne zagranie Caglara Soyuncu. W 69. minucie nadzieję "Lisom" przywrócił Youri Tielemans, ale w 80. minucie było już "po meczu", gdy do siatki gości trafił Michail Antonio. Tym samym Anglik pobił bramkowy rekord West Hamu w erze Premier League. Poprzednim liderem tej klasyfikacji był Włoch Paolo Di Canio z dorobkiem 47 trafień.

Kolejne powody do świętowania 31-letni napastnik miał w 84. minucie, kiedy podwyższył swój bilans w barwach "Młotów" do 49 goli i ustalił wynik meczu.

West Ham prowadzi w tabeli angielskiej ekstraklasy z dorobkiem 6 punktów i imponującym bilansem bramkowym 8:3. Z kolei Leicester po dwóch kolejkach ma trzy "oczka" i zajmuje 12. miejsce.

Wyniki 2. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Anglii:

poniedziałek
West Ham United 4 - Pablo Fornals 26, Mohamed Said Benrahma 56, Michail Antonio 80, 84
Everton 2 - Dominic Calvert-Lewin 30-karny, Demarai Gray 50
Manchester City 5 - Tim Krul 7-samob., Jack Grealish 22, Aymeric Laporte 64, Raheem Sterling 71,