Polskie Radio

Guns N' Roses – "nowy" utwór z kilkunastoletnim rodowodem

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 16:23
Fani Guns N' Roses dostali od zespołu prezent w postaci nowego utworu "Hard Skool". Gdy jednak prześledzi się jego historię, okaże się, że powstał jeszcze w okresie sesji nagraniowych do mitycznego albumu "Chinese Democracy".
Guns N Roses
Guns N' RosesFoto: Shutterstock / A.PAES

Kawałek "Hard Skool" zadebiutował na oficjalnym kanale Guns N' Roses na YouTube 23 września i, sądząc po wystawianych ocenach, spotkał się z przychylnym przyjęciem ze strony fanów grupy. Radość z najnowszego owocu kreatywności Axla Rose'a i spółki mąci jednak fakt, że jest on łudząco podobny do utworu "Jackie Chan", który wyciekł do internetu w 2006 roku, a więc wtedy, gdy wokalista wraz z grupą wciąż zmieniających się muzyków od niemal dekady pracował nad nowym albumem.

źródło: YouTube / Guns N' Roses

To kolejny w ostatnich tygodniach odrzut z sesji do "Chinese Democracy" prezentowany przez zespół jako "nowość". Na początku sierpnia, podczas koncertu w Bostonie, Guns N' Roses zagrali premierowo piosenkę "Absurd", będącą nowym wcieleniem utworu "Silkworms" sprzed kilkunastu lat.

kc

 

Czytaj także

Guns N' Roses w oparach absurdu

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 13:08
Legenda rocka zaprezentowała nowy utwór, zatytułowany "Absurd". Premierowe wykonanie miało miejsce podczas koncertu w Bostonie, który odbył się w miniony wtorek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Use Your Illusion" - podwójne uderzenie Guns N' Roses sprzed 30 lat

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 10:30
Równo trzy dekady temu ukazały się albumy "Use Your Illusion I" i "Use Your Illusion II" – oba firmowane nazwą Guns N' Roses. Było to epokowe wydarzenie nie tylko w historii tego zespołu, ale również całego przemysłu fonograficznego.
rozwiń zwiń