Polskie Radio

DME w tenisie stołowym: Polacy przegrali z Austrią i odpadli z turnieju

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 17:15
Polscy tenisiści stołowi przegrali z Austrią 1:3 i odpadli po fazie grupowej z Drużynowych Mistrzostw Europy w Klużu-Napoce w Rumunii. Szansę na awans do ćwierćfinału mają reprezentantki Polski.
Hala w Klużu-Napoce, w której rozegrane zostaną mistrzostwa
Hala w Klużu-Napoce, w której rozegrane zostaną mistrzostwaFoto: PZTS

Po zwycięstwie nad Hiszpanią 3:1, w decydującym meczu grupy D Polacy ulegli Austrii. Jednyny punkt zdobył Samuel Kulczycki, który pokonał Andreasa Levenko 3:2 i 20:18 w ostatnim secie.

We wcześniejszych pojedynkach Jakub Dyjas przegrał z Danielem Habesohnem 1:3, a później Marek Badowski z Robertem Gardosem 2:3 i Dyjas z Gardosem 2:3. Lider Austriaków ma 42 lata, ale wciąż jest w dobrej formie.

Obaj Polacy mieli szansę wygrać z Gardosem – Badowski miał setbola (12:11) przy 1:1, a później zwyciężył 13:11 w kolejnym. Z kolei Dyjas prowadził 2:0, a w trzecim było 10:9 dla niego, czyli tylko jedna akcja dzieliła Polaka od zwycięstwa. Przegrał 11:13 i dwa kolejne sety.

Szansę na awans do najlepszej ósemki mają polskie pingpongistki. W pierwszym meczu triumfowały z Anglią 3:1 (punkty Natalia Bajor 2, Anna Węgrzyn 1), a w czwartek grają w gr. F o 1/4 finału ze Szwecją. Biało-czerwone są osłabione brakiem Li Qian i Natalii Partyki.

Polska – Austria 1:3
Jakub Dyjas – Daniel Habesohn 1:3 (3:11, 7:11, 11:9, 5:11)
Marek Badowski – Robert Gardos 2:3 (8:11, 11:5, 12:14, 13:11, 8:11)
Samuel Kulczycki – Andreas Levenko 3:2 (11:6, 11:8, 8:11, 11:13, 20:18)
Jakub Dyjas – Robert Gardos 2:3 (11:8, 11:4, 11:13, 5:11, 9:11)

Zobacz więcej na temat: SPORT Tenis stołowy

Polki udanie rozpoczęły Drużynowe Mistrzostwa Europy w Klużu-Napoce, pokonując reprezentację Anglii 3:1. Dwoma zwycięstwami popisała się Natalia Bajor, jeden punkt dołożyła Anna Węgrzyn.