Polskie Radio

Gokartowy Puchar Polskiego Radia Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 13:23
W poniedziałek 11 października startuje wielki konkurs Polskiego Radia Kierowców. Nagrodą dla słuchaczy jest udział w wyścigu na torze kartingowym. Turniej odbędzie się już 16 października, kiedy Polskie Radio Kierowców będzie obchodzić swoje pierwsze urodziny.
Urodzinowy konkurs Polskiego Radia Kierowców
Urodzinowy konkurs Polskiego Radia KierowcówFoto: Polskie Radio

Najmłodsza antena Polskiego Radia świętuje pierwsze urodziny. Słuchacze mogą spodziewać się wielu atrakcji. Już 11 października startuje wielki konkurs urodzinowy Polskiego Radia Kierowców.

16 października zwycięzcy wezmą udział w wieloetapowych zmaganiach na torze gokartowym, od przejazdów technicznych, po wyścig i pokonywanie odcinków specjalnych takich jak tunel i most. Każdy z uczestników zmagań kartingowych po odpowiednim przeszkoleniu z zasad bezpieczeństwa otrzyma licencję zawodnika


polskie radio kierowców 1200.jpg
Polskie Radio Kierowców. Słuchaj i jedź bezpiecznie

16 października w Starej Wsi pod Warszawą, oprócz gokartów, będą dostępne również symulatory dachowania oraz symulator zderzeń i wybuchu poduszki powietrznej. Kierowcy sprawdzą czas swojej reakcji i przetestują koncentrację. Nie zabraknie także pokazów i rozmów z ekspertami z Instytutu Transportu Samochodowego, Policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego.

Polskie Radio Kierowców, świętując swoje pierwsze urodziny, chce zwrócić uwagę kierowców na bezpieczeństwo i zachęcić do doskonalenia umiejętności jazdy. Wszystko pod hasłem: Bądź bezpieczny na drodze.

Antena została uruchomiona 16 października 2020 roku. Program jest dostępny poprzez aplikację,
w technologii DAB + oraz w Internecie.  To jedyna w Polsce całodobowa stacja radiowa z programem przeznaczonym dla wszystkich uczestników ruchu drogowego: kierowców, motocyklistów, rowerzystów i pieszych.

Polskie Radio Kierowców w kompleksowy sposób informuje o sytuacji drogowej w kraju i Europie. Raporty o utrudnieniach, korkach, wypadkach czy remontach oraz alerty i ostrzeżenia pogodowe są aktualizowane co kwadrans.

Program został podzielony na cztery pasma: ROZRUSZNIK,  WYSOKIE OBROTY, NA LUZIE i AUTOMAT
z udziałem słuchaczy (NOCNA ZMIANA), gdzie poruszane są tematy o depresji, samotności w trasie
i tęsknocie za rodziną. W porannym i południowym paśmie serwisy informacyjne są przekazywane
w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i ukraińskim.

Mat.prasowe