Polskie Radio

"Porady, muzyka, kontakt ze słuchaczami". Urodziny Polskiego Radia Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 12:59
Jubileusz na torze kartingowym z udziałem dziennikarzy, sportowców i osób związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Polskie Radio Kierowców w sobotę obchodziło pierwszą rocznicę powstania. W urodzinach stacji uczestniczył premier Mateusz Morawiecki, prezes Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska i wielu znamienitych gości.
Polskie Radio Kierowców świętuje pierwsze urodziny
Polskie Radio Kierowców świętuje pierwsze urodzinyFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Prezes Polskiego Radia podkreśliła, że Polskie Radio Kierowców to niezwykle ważna i przydatna antena.

Edyta Poźniak Free PR-1200.JPG
Dyrektor Polskiego Radia Kierowców: jesteśmy dynamiczną, młodą i nowoczesną stacją

Prezes PR o Polskim Radiu Kierowców

Agnieszka Kamińska mówiła, że antena oferuje nie tylko informacje dotyczące np. sytuacji na drogach, ale też porady i muzykę.

Posłuchaj
00:17 Kamińska IAR PRK.mp3 Agnieszka Kamińska o pierwszym roku Polskiego Radia Kierowców (IAR)

- To także bardzo żywy kontakt ze słuchaczami, którzy piszą, dzwonią, pytają, ostrzegają, informują - podkreśliła.

Źródło: YouTube Polskiego Radia

Prezes Agnieszka Kamińska dodała, że Polskie Radio Kierowców jest dowodem na to, jak dobrze rozwija się Polskie Radio jako lider cyfryzacji. - Antena nadaje w systemie DAB+, czyli w tym systemie technologii cyfrowej. I także korzysta z aplikacji bardzo intuicyjnej, bardzo wygodnej - mówiła.

Posłuchaj
00:18 Kamińska IAR PRK 2.mp3 Prezes Polskiego Radia: Polskie Radio Kierowców jest dowodem na rozwój cyfryzacji (IAR)
PRK_1rok_1200x660.jpg
Polskie Radio Kierowców ma już rok! Wiele atrakcji z okazji urodzin

Czytaj również:

Premier na 1. urodzinach PR Kierowców

W pikniku z okazji pierwszej rocznicy nadawania Radia uczestniczył także Premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podziękował Polskiemu Radiu Kierowców za jego działania edukacyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Posłuchaj
00:30 Premier IAR PRK 1.mp3 Premier o działalności Polskiego Radia Kierowców (IAR)

- Dziękuję za wspaniałe działania edukacyjne, bo to też jest ważne, uświadamiające, za działania, które pokazują, jak ważne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. To wielka sprawa i cieszę się, że polscy kierowcy jeżdżą coraz bardziej kulturalnie i coraz bezpieczniej - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Premier powiedział, że bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest w centrum działań jego rządu. Podkreślił, że przynoszą one efekty. - Cieszę się, że ostatnie dane, które do nas spływają, pokazują, że te regulacje, które wdrażamy, sprawdzają się w praktyce - wyjaśnił.

Posłuchaj
00:31 Premier IAR PRK 2.mp3 Mateusz Morawiecki: działania rządu zmierzają w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa na drogach (IAR)
1200 prezes polskiego radia agnieszka kamińska.jpg
"Udowodniło, że spełnia oczekiwania słuchaczy". Agnieszka Kamińska o Polskim Radiu Kierowców

Premier Mateusz Morawiecki dodał, że działania w dziedzinie infrastruktury drogowej powodują, że "bandyci drogowi" mają mniejszą przestrzeń do działania.

Lichocka: Polskie Radio wzorcowo realizuje misję

W imprezie udział wzięła także poseł Joanna Lichocka, członek Rady Mediów Narodowych. W pierwszą rocznicę nadawania Polskiego Radia Kierowców, poseł gratulowała decyzji o jego utworzeniu, podkreślając, że utworzenie Polskiego Radia Kierowców pokazuje, że misja mediów publicznych jest realizowana przez Polskie Radio w sposób wzorcowy.

Posłuchaj
00:28 Lichocka IAR PRK 1.mp3 Joanna Lichocka gratuluje zespołowi Polskiego Radia Kierowców (IAR)

- Wielkie gratulacje za to, co w ten rok osiągnęliście, co zrobiliście. To jest wielka rzecz, że w tak krótkim czasie udało się zrobić tak profesjonalną antenę słuchaną przez kierowców w całej Polsce - mówiła Joanna Lichocka.

Joanna Lichocka mówiła, że Polskie Radio Kierowców wypełnia misję publiczną. - Polskie Radio pokazuje bardzo dobrze, właśnie pod rządami pani prezes Agnieszki Kamińskiej, że ta misja mediów publicznych, zapisana w ustawach, jest realizowana w sposób wzorcowy - zaznaczyła.

Posłuchaj
00:35 Lichocka IAR PRK 2.mp3 Lichocka: Polskie Radio wzorcowo realizuje misję mediów publicznych (IAR)
TT Orlen Team Robert Kubica 1200F.jpg
"Chcę wam życzyć sto lat!". Robert Kubica z okazji 1. urodzin Polskiego Radia Kierowców

GITD: dziękuję za Polskie Radio Kierowców

Prezes Polskiego Radia Agnieszce Kamińskiej podziękował za stworzenie Polskiego Radia Kierowców także Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur, który również brał udział w obchodach rocznicy powstania tej anteny.

Posłuchaj
00:32 Gajadhur IAR PRK.mp3 Alvin Gajadhur o Polskim Radiu Kierowców (IAR)

- Pamiętam, jak spotkałem się pierwszy raz z panią prezes, była ona wtedy dyrektorem Programu 1 Polskiego Radia. Pani prezes wtedy powiedziała mi, że będzie nowy projekt: Polskie Radio Kierowców. Ten projekt zrealizowała w bardzo szybkim tempie - mówił Alvin Gajadhur.

Dodał, że Polskie Radio Kierowców to przykład skutecznej realizacji misji nadawcy publicznego.

Eksperci chwalą Polskie Radio Kierowców

W pierwsze urodziny Polskiego Radia Kierowców antenę chwalą także zawodowi kierowcy. - Ludzie chcą rozmawiać i słuchać o tym co dzieje się na drogach - uważa Tomasz Czopik, kierowca rajdowy oraz promotor bezpiecznej jazdy. Tomasz Czopik zauważył, że wielu kierowców chce się wypowiedzieć na temat własnych doświadczeń, a Polskie Radio Kierowców daje im tę możliwość.

premier 663.jpg
"O kilkaset osób rocznie mniej umiera na drogach". Premier na urodzinach Polskiego Radia Kierowców

- Wielokrotnie gdzieś online byłem w radiu i rozmawiałem ze słuchaczami na bieżąco na temat problemów, jakie mamy na drogach w Polsce. I zawsze to było bardzo popularne. Strasznie dużo ludzi chce o tym rozmawiać - mówił Tomasz Czopik.

Posłuchaj
00:25 Czopik IAR PRK.mp3 Tomasz Czopik o Polskim Radiu Kierowców (IAR)

Dodał, że podobne wrażenie można odnieść śledząc media społecznościowe, w których zawsze tego rodzaju tematy wzbudzają bardzo wiele emocji.

Polskie Radio Kierowców ma już rok

Dyrektor stacji Edyta Poźniak przypomina, że idea powstania całodobowego programu cyfrowego zrodziła się z potrzeby samych słuchaczy - kierowców. Od wielu lat audycja Radio Kierowców jest obecna na antenie radiowej Jedynki, jednak informacje drogowe mogą być emitowane raz na godzinę. Dzięki uruchomieniu całodobowej stacji cyfrowej wiadomości z tras są prezentowane cztery razy częściej, a dodatkowo słuchacze mogą usłyszeć o wielu ważnych dla kierowców sprawach: od porad o codziennej eksploatacji auta po zmiany w prawie drogowym.

>>> ZOBACZ SERWIS POLSKIEGO RADIA KIEROWCÓW <<<

Nowa stacja przez rok działalności skupiła wokół siebie grono wiernych słuchaczy, którzy w święto radia dzwonią podziękować za uruchomienie tego kanału. Chwalą nie tylko informacje drogowe, ale też muzykę i brak wiadomości o politykach.

pap_20190904_08W-1200.jpg
"Porusza bardzo ważne tematy". Rzecznik Policji chwali Polskie Radio Kierowców

Na jubileusz Polskiego Radia Kierowców została zaproszona także część słuchaczy, która weźmie udział w wyścigu gokartowym - mówi Edyta Poźniak. W wyścigu będą brali słuchacze, którzy zwyciężyli w konkursie antenowym. - Polskie Radio Kierowców chce przypomnieć, że wyścigi są możliwe, ale tylko na odpowiednim torze - podkreśliła dyrektor stacji.

Piknik rocznicowy Polskiego Radia Kierowców zorganizowano w Starej Wsi koło Nadarzyna. Dla chętnych zaplanowano rozmowy z ekspertami, pokazy, symulatory i możliwość poznania radia od kuchni.

Impreza była relacjonowana na antenach Polskiego Radia. Motywem przewodnim spotkania jest bezpieczeństwo na drogach jesienią. Dziennikarze i zaproszeni eksperci przypominali o tym, że jesień to czas zmiany stylu jazdy, radzili, jak jeździć bezpiecznie i przygotować samochód do nowych warunków drogowych.

Posłuchaj
00:57 PRKierowców SPEC IAR.mp3 Polskie Radio Kierowców świętuje swoje pierwsze urodziny. Relacja Mariusza Pieśniewskiego (IAR)

Polskie Radio Kierowców działa 24 godziny na dobę, jest dostępne przez internet, cyfrowe radio DAB+ i aplikację mobilną. Pierwsza emisja dziewiątej anteny Polskiego Radia miała miejsce 16 października 2020 roku.

jmo

Czytaj także

Całodobowe, interaktywne i nowoczesne. Wystartowało Polskie Radio Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 11:00
W piątek 16 października po raz pierwszy zabrzmiał sygnał Polskiego Radia Kierowców, nowej anteny Polskiego Radia. Całodobowe, interaktywne, dynamiczne i nowoczesne. W programie informacje drogowe i pogodowe w kilku językach, porady dla kierowców, dobra muzyka, sport i najnowsze wiadomości dla fanów motoryzacji. Polskie Radio Kierowców dostępne jest w technologii DAB+, poprzez bezpłatną aplikację oraz w internecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PRK na wyjeździe: Master Truck Show!

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 07:00
16-18 lipca w Polskiej Nowej Wsi na Opolszczyźnie zorganizowano Master Truck Show. Były to trzy dni motoryzacyjnego show, ekstremalnych emocji, gier, konkursów, pokazów, targów i wystaw – największa tego typu impreza w Polsce i jedna z największych w Europie. Nie mogło nas tam zabraknąć!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Kierowców gra już od roku! Przed nami jubileuszowy wyścig

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 10:00
Z okazji pierwszej rocznicy powstania Polskiego Radia Kierowców odbędzie się jubileuszowy wyścig gokartów. - Chcemy przypomnieć, że wyścigi są możliwe, ale tylko na odpowiednim torze - podkreślała dyrektor stacji Edyta Poźniak.
rozwiń zwiń