Polskie Radio

Wojtek Cugowski "Znowu będziemy się śmiać" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2022 11:50
"Nie martw się, to wszystko minie kiedyś. Trzeba żyć..." Tak zaczyna się najnowsza piosenka Wojtka Cugowskiego, sygnowana teraz jego własnym imieniem i nazwiskiem. Singiel zapowiada nową płytę, która ukaże się w kwietniu tego roku. 
Okładka nowego singla Wojtka Cugowskiego Znowu będziemy się śmiać.
Okładka nowego singla Wojtka Cugowskiego "Znowu będziemy się śmiać". Foto: Polskie Radio

Do niedawna bracia Cugowscy - Piotr i Wojtek - swoje artystyczne dokonania firmowali właśnie nazwą Bracia. Przez ponad dwadzieścia lat obaj panowie Cugowscy-juniorzy zapracowali swoją działalnością na tworzenie i występowanie pod własnymi imionami. Półtora roku temu, jesienią 2020 roku, pojawił się pierwszy utwór sygnowany własnym imieniem Wojtka Cugowskiego. 

Z SOLOWEJ PŁYTY POCHODZI RÓWNIEŻ UTWÓR "NIE CZEKAJ NA ZNAK": 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Agencji Muzycznej Polskiego Radia 


Utwór "Znowu będziemy się śmiać" to drugi spośród dwunastu utworów, które Wojtek Cugowski, gitarzysta i wokalista, ostatecznie wybrał na swój pierwszy, naprawdę własny krążek. Kompozycja Wojtka Cugowskiego i Marcina Limka i tekst Karoliny Kozak powstały wiele tygodni temu.  

Płyta, której singiel "Znowu będziemy się śmiać" ukaże się w kwietniu, a wydawcą - tak jak w przypadku singla - będzie Agencja Muzyczna Polskiego Radia. 

Źródło: Facebook Agencji Muzycznej Polskiego Radia 


Wojciech Cugowski urodził się 11 lipca 1976 roku w Lublinie. Muzycznie dał się poznać m.in. jako gitarzysta i wokalista grup Bracia oraz Cugowscy. Jest synem Krzysztofa Cugowskiego i bratem Piotra Cugowskiego. W latach 1991-1995 był wokalistą grupy Tipsy Train, a śpiewał również w zespole Alligators w latach 1995-1999. W 1997 roku zagrał pierwszy akustyczny koncert ze swoim bratem Piotrem - były to początki założonego przez nich zespołu Bracia, którego działalność datuje się od 2001 roku. Dwa lata później, w 2003 roku pismo "Gitara i bas" przyznało mu nagrodę w kategorii: Nadzieja roku (otrzymał ją jako Wojtek Cugowski z zespołem). Kilka lat później, 9 czerwca 2007 roku wraz z zespołem Bracia wygrał festiwal "TOP trendy" w Sopocie oraz zajął drugie miejsce w opolskim konkursie "Premiery".

Jako muzyk sesyjny występował i nagrywał z licznymi artystami sceny lubelskiej, m.in. z Jolką Sip, Markiem Dyjakiem oraz z Lubelską Federacją Bardów. 

6 listopada 2020 roku premierę miał pierwszy singel Wojciecha Cugowskiego "Nie czekaj na znak", a w kwietniu 2021 roku wydał album z zespołem muzycznym Kruk - "Be There". 


ZOBACZ WIDEO NOWEGO SINGLA WOJTKA CUGOWSKIEGO: 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Agencji Muzycznej Polskiego Radia 


Oprac. mat. pras./ rk  

Czytaj także

Wojciech Cugowski nagrywa solową płytę. "Lubię wiele odcieni muzyki rockowej"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 15:00
Po blisko 25 latach kariery Wojciech Cugowski, znakomity gitarzysta, wokalista i kompozytor, którego znamy m.in. z zespołu Bracia i projektu Cugowscy, debiutuje płytą solową. Album zapowiada singlowa piosenka "Nie czekaj na znak".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Debiut jest dla mnie stresujący". Wojtek Cugowski o nowym albumie

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 16:50
- Tę płytę obiecałem sobie już dawno. Nastał ku temu dobry czas - powiedział Wojtek Cugowski na antenie Polskiego Radia 24. Po blisko 25 latach kariery gitarzysta znany z zespołu Bracia debiutuje solową płytą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojtek Cugowski na Scenie Muzycznej Polskiego Radia. Zobacz koncert WIDEO!

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 16:44
Scena Muzyczna Polskiego Radia rozpoczęła swą działalność od mocnego akordu: w sylwestrową noc na jej inaugurację w radiowym studiu S3 wystąpili: Wojtek Cugowski z zespołem, Jarecki, Małgorzata Ostrowska, Lanberry, Izabela Trojanowska, grupa Łąki Łan i Kamp! To była prawdziwa muzyczna i wizualna uczta dla słuchaczy w każdym wieku.
rozwiń zwiń