Polskie Radio

Polskie Radio dla Ukrainy nadaje w Hrubieszowie na częstotliwości 93,3 MHz

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2022 09:00
Polskie Radio uruchomiło kolejną częstotliwość w języku ukraińskim. W 24-godzinnym programie znajdą się informacje na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie, o tym, co dzieje się na okupowanych terenach, jak również praktyczne i niezbędne wskazówki dla Ukraińców, którzy przybyli do Polski: gdzie udać się po pomoc, w jaki sposób załatwić formalności. 
Polskie Radio uruchomiło nadawanie swojego specjalnego programu w języku ukraińskim
Polskie Radio uruchomiło nadawanie swojego specjalnego programu w języku ukraińskim Foto: Polskie Radio

Polskie Radio dla Ukrainy udostępnia antenę dziennikarzom i współpracownikom Ukraińskiego Radia Publicznego UKR1, transmituje jego audycje oraz emituje specjalne programy sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla ZagranicyOd początku maja ten program Polskiego Radia jest dostępny w Warszawie na częstotliwości 100,6 FM, a od piątku, 27 maja w Przemyślu na częstotliwości 98,6 FM.

Uruchomienie specjalnej anteny w języku ukraińskim w kolejnej lokalizacji jest konsekwentnym działaniem Polskiego Radia wspierającym naszych ukraińskich przyjaciół. Już 24 lutego Polskie Radio, jako pierwszy nadawca w Polsce uruchomiło specjalne serwisy informacyjne w języku ukraińskim.

Polskie Radio dla Ukrainy

Obecnie w radiowej Jedynce (na falach długich na częstotliwości 225 kHz dostępne również na dużych obszarach Ukrainy i w prawie całej Europie) emitowane są trzy razy dziennie po godzinie 10:00, 14:00 i 17:00, a w radiowej Trójce o godz. 10:30, 14:30 i 18:30. Od ponad trzech miesięcy, czyli od chwili napadu Rosji na Ukrainę, są one przygotowywane i realizowane przez Sekcję Ukraińską Polskiego Radia dla Zagranicy.

Swoje serwisy w języku ukraińskim nadaje również Polskie Radio Kierowców. Ponadto, na mocy porozumienia z publicznym Ukraińskim Radiem, od początku marca Polskie Radio na swojej częstotliwości DAB+ stale transmituje sygnał UKR1 na terytorium Polski. Obywatele Ukrainy - przebywający w Polsce - mogą słuchać programu Ukraińskiego Radia także za pośrednictwem internetowego playera Polskiego Radia oraz na stronie moje.polskieradio.pl

Czytaj także:

Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy został także dodany do aplikacji na urządzenia mobilne "Polskie Radio" - możliwej do bezpłatnego pobrania z Google Play i App Store. Dodatkowo antena Polskiego Radia dla Zagranicy emituje na Ukrainę audycje także na częstotliwościach UKF - dzięki nadajnikom w Kijowie oraz dziewięciu w obwodach donieckim i ługańskim.

Posłuchaj
00:30 11763488_1.mp3 Kierownik sekcji ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy Anton Marczyński: sprzyjamy integracji Ukraińców ze społeczeństwem polskim (IAR) 

Posłuchaj

00:30 11763488_2.mp3 Dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy Andrzej Rybałt: prezentujemy najwięcej informacji o tym, co obecnie dzieje się na Ukrainie (IAR) 

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

»ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny w PolskieRadio24.pl«


Czytaj także

82. proc. badanych jest dumnych z postawy Polaków w czasie napaści Rosji na Ukrainę. Sprawdź sondaż

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2022 22:03
-82 proc. respondentów wyraziło dumę z postawy Polaków w czasie rosyjskiej napaści na Ukrainę - wynika z sondażu pracowni Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wpolityce.pl. Z kolei 9 proc. stwierdziło, że nie czuje dumy z postawy Polaków, a 9 proc. nie ma zdania w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Kornhauser-Duda rozmawiała z pierwszą damą Ukrainy. Zełenska: dziękuję za pomoc

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 19:12
Małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda odbyła wideorozmowę z pierwszą damą Ukrainy Ołeną Zełenską. Jej tematem była współpraca Polski i Ukrainy w zakresie pomocy humanitarnej wobec uchodźców oraz ludności cywilnej, pozostającej na Ukrainie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsza dama apeluje o pomoc dla młodych ofiar wojny. "Zło odciska długotrwałe piętno"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 22:23
Agata Kornhauser-Duda zaapelowała do instytucji i organizacji o pomoc dla ofiar wojny. "Nie można dopuścić do sytuacji, w której zło odciska długotrwałe, niszczycielskie piętno na kondycji psychicznej dzieci i młodzieży, najsłabszych i najbardziej bezbronnych ofiar wojny na Ukrainie" - napisała pierwsza dama.
rozwiń zwiń