Polskie Radio

Premiery filmowe i letnie festiwale. Polskie Radio na czwartek

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2022 18:00
Dowiemy się jak wygląda największa farma słoneczna w Polsce oraz powiemy o nauce pływania i bezpieczeństwie podczas kąpieli. Sprawdzimy jak placówki kulturalne funkcjonują latem i zapowiemy letnie festiwale. Muzyka idealna na wakacyjny odpoczynek na łonie natury - w cieniu, bądź w pełnym słońcu. Zapraszamy!
Jedno ze studiów emisyjnych Polskiego Radia. Widok z realizatorki Sygnałów dnia.
Jedno ze studiów emisyjnych Polskiego Radia. Widok z realizatorki "Sygnałów dnia". Foto: Wojciech Kusiński / Polskie Radio
logo

Sytuacja na wschodzie - śledzimy sytuację na Ukrainie; informacje po ukraińsku pojawiają się na bieżąco w "Aktualnościach Jedynki" oraz w pasmach publicystycznych: "Sygnały dnia", "W samo południe", "Ekspres Jedynki" oraz "Polska i świat". We współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy Wiadomości po ukraińsku - przez cały tydzień po 10.00 i po 17.00. 

06.00-09.00 - "Sygnały dnia" - zapraszają Daniel Wydrych i Krzysztof Świątek 

W audycji m.in. rozmowy polityczne: o godzinie 7.15 z Radosławem Foglem z Prawa i Sprawiedliwości i o godzinie 8.15 - z Magdaleną Rzeczkowską, minister finansów. 

09.00-12.00 - "Lato z Radiem" - zaprasza Agnieszka Kunikowska

Reporter "Lata z Radiem" znowu w trasie - tym razem Roman Czejarek zabierze nas do Jaworzna. Dowiemy się jak wygląda największa farma słoneczna w Polsce? Jak się je łapie i co z nim można zrobić? Czy to jest rzeczywiście eko? A co zrobić jak słońce nie świeci? Czy na panelu można rzeczywiście smażyć jajka lub zrobić jajecznicę? I czy prawidłowo mówi się solar czy panel? Będzie też o chomikach i o tym co największa farma foto ma wspólnego z największą hodowlą chomików. Takich domowych. Poza tym konkursy "Skojarzenia" i "Koszyk Lata z Radiem", "Liga Superbohaterów" oraz kolejny odcinek powieści "Duma i uprzedzenie".

19.00-19.30 - "Jedynka dzieciom" - zaprasza Joanna Ficińska

W audycji o nauce pływania i o bezpieczeństwie podczas kąpieli. Poza tym lektura (od 4 do 8 lipca) książki "Rodzina Obrabków i urodzinowy skok" oraz "Rodzina Obrabków i złoty diament" autorstwa Andersa Sparringa i Pera Gustavssona, przetłumaczonych przez Agnieszkę Stróżyk.

21.00-22.00 - "Magia czarnego krążka" / "Winylowy wieczór" - zaprasza Marcin Kusy 

Ciepły i bardziej przestrzenny dźwięk, nieodłączny szum, strona A i B. Płyt winylowych słucha się zupełnie inaczej. Do tego wspaniali wykonawcy, niedostępne w innej formie utwory, perełki fonograficzne, białe kruki. Pokażemy i przybliżymy Państwu tą niezwykłą atmosferę, jaką tworzy muzyka odtwarzana z czarnego krążka. W audycji m. in. Eric Clapton i płyta "Journeyman", a także Budka Suflera. 

LITERATURA W JEDYNCE:

10.35 - "Duma i uprzedzenie" Jane Austen

Słynna powieść równie słynnej angielskiej pisarki Jane Austen wydana w roku 1813. Wielokrotnie ekranizowana, a jej główne postaci znalazły kontynuacje także we współczesnych romansach, np. w "Dzienniku Bridget Jones", w której to powieści pojawia się szlachetny, choć dumny Darcy, odbicie Darcy'ego z "Dumy i uprzedzenia".

Austen była mistrzynią w kreśleniu charakterów swoich rodaków oraz oddaniu klimatu i realiów Brytanii pierwszej połowy XIX wieku, w której kobiety były całkowicie zależne od mężczyzn i dobrego zamążpójścia, a majątek mógł dziedziczyć tylko mężczyzna, nawet najdalszy i nieznajomy krewny. Znamy to przecież także ze znakomitej powieści "Rozważna i romantyczna" również pióra Jane Austen.

Słuchowisko zostało nagrane w 1994 roku do cyklu prezentowanego w Programie 2 Polskiego Radia "Romanse i nie tylko". W roli Darcy'ego wystąpił Marek Barbasiewicz, Elżbietą Benett była Joanna Sobieska, panią Benett Barbara Horawianka, a panem Benettem - Lech Ordon.

21.45 - "Nędznicy" Victora Hugo w interpretacji Mariusza Benoita (nagranie z roku 2001).

23.50 - Joseph Conrad "Freja z Siedmiu Wysp", czyta Jan Englert.logo

 

00.00-01.00 - "Nocna strefa" - prowadzi Rafał Księżyk

00.55-01.00 - "Przypadki słowa" / Piotr Szewc "Miejsce" - aud. Iwony Smolki

01.00-02.00 - "Fantazja polska" (powtórzenie) - prowadzi Konrad Handschuh

Aleksander Tansman - Sinfonia piccola wyk. Narodowa Orkistra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Jose Maria Florencio; Ludomir Różycki Kwartet smyczkowy d-moll wyk. Royal String Quartet.

02.00-06.00 - "Muzyczna noc Euroradia" - prowadzi Krzysztof Dziuba

Brahms, Wilson, Dvorak, Beethoven, Bizet, Bach, Liszt, Facco, Tallis, de la Guerre, Faure, Purcell.

06.00-07.00 - "Fantazja polska" - prowadzi Konrad Handschuh
Aleksander Tansman - koncert na orkiestrę, wyk. Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, dyr. Renato Rivolta; Ignacy Feliks Dobrzyński - Kwartet smyczkowy e-moll op. 7, wyk. Camerata String Quartet.

07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Roch Siciński

W audycji gośćmi Tomek Mirta i MagaTer - artyści specjalizujący się w analogowej elektronice tworzonej za pomocą syntezatorów modularnych. Para tworzy duet Mirt+Ter. Jak twierdzą artyści, wszystkie dźwięki "zlepiane są" - często w zupełnie przypadkowy sposób - w dźwiękowe kolaże lub rodzaj Écriture automatique, czyli zapisu automatycznego. W ten sposób transowe formy muzyczne rozsypują się w swobodne, abstrakcyjne byty z pogranicza filmowej ścieżki dźwiękowej. Duet Mirt+Ter wystąpi w najbliższej Miejscówce z Dwójką. Szczegóły dotyczące sobotniego wieczoru o godz. 9.30.
W audycji także: o wystawie w Kordegardzie, galerii Narodowego Centrum Kultury, pt. „Utracone odzyskane z kolekcji wrocławskich”; o wystawie we Wrocławiu w Galerii FOTO - Gen: "Trzech Tenorów Fotografii. Neugebauer, Plewiński, Rolke" oraz recenzja teatralna Patryka Kenckiego.

09.50-09.55 - "Wiersz na dzień dobry" - Dorota Gacek

Jarosław Iwaszkiewicz "Capella Palatina" czyta autor

10.00-13.00 - "Podróżnik muzyczny" - prowadzi Andrzej Sułek

10.00-11.00 - Sebastian Bohren, CHAARTS Chamber Artists i Stringendo Zürich z płyty La Folia (Kreisler, Respighi, Tartini)

11.10-12.00 - "W przestrzeni wyobraźni" / Letters for the Future - muzyka Kevina Putsa i Jennifer Higdon, wyk. Time For Three, The Philadelphia Orchestra, dyr. Xian Zhang

12.05-12.45 - "Płyta na lato" / Juliusz Zarębski Kwintet fortepianowy g-moll op. 34, wyk. Martha Argerich - fortepian, Bartłomiej Nizioł - skrzypce, Agata Szymczewska - skrzypce, Lyda Chen - altówka, Alexander Neustroev - wiolonczela (DVD)

12.45-13.00 - "Głosy z przeszłości" / Seweryna Szmaglewska, opracowanie z nagrań archiwalnych Małgorzata Szymankiewicz

13.00-15.00 - "Koncerty w porze lunchu" - prowadzi Karol Furtak

Koncert na dwa fortepiany - Kyohey Sorita i Aimi Kobayashi (Tokio, 8.12.2021). Wolfgang Amadeus Mozart Sonata na dwa fortepiany D-dur KV448; Robert Schumann Gartenmelodie op. 85 nr 3; Witold Lutosławski Wariacje na temat Paganiniego; Franz Schubert Fantazja f-moll na duet fortepianowy op. 103;
Johannes Brahms Wariacje na temat Haydna op. 56b.

16.00-18.00 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Kukla 

Blisko trzy i pół tysiąca wydarzeń aktywizujących lokalne społeczności, ponad cztery tysiące zaangażowanych w działania artystów i kilkaset tysięcy oklaskujących ich widzów - to kluczowe liczby pierwszych dwóch lat istnienia programu Przestrzenie sztuki - interdyscyplinarnych centrów zapewniających niezależnym artystom teatru i tańca stałe miejsce do zawodowej aktywności. Podsumowanie programu i plany dotyczące jego kolejnej odsłony o godzinie 16.30.

W audycji także zapowiedzi dwóch premier: "Amadeusza" w reżyserii Macieja Stroińskiego w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, i "Ośmiu kobiet" w reżyserii Adama Orzechowskiego w Teatrze Horzycy w Toruniu. Poza tym odwiedzimy także Kościół Reformatów w Kętach. 

17.30-18.00 - "O wszystkim z kulturą" - prowadzi Michał Szułdrzyński 

W audycji o tym, jak zmienia się pojęcie "wojny sprawiedliwej" na przykładzie podejścia do wojny w Ukrainie - rozmowa z prof. Jackiem Czaputowiczem. 

18.00-19.00 - "Teraz jazz" - prowadzi Andrzej Zieliński

19.00-22.00 - "Letnia promenada" - prowadzi Magdalena Łoś

XIX Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena (Warszawa, Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej, 22.03.2015); Sayaka Shoji - skrzypce, Danjulo Ishizaka - wiolonczela, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Leonard Slatkin. Ludwig van Beethoven Uwertura Coriolan op.62; Johannes Brahms Koncert podwójny a-moll op.102 - na skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę; Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, dyr. Alexander Liebreich (Katowice, NOSPR, Sala Koncertowa, 13.03.2015)
Franciszek Schubert Symfonia nr 3 D-dur D 200, Symfonia nr 8 h-moll "Niedokończona" D 759.​

21.30-22.00 - "Rozmowy na lato' / Tefil - rozmowa z Rafałem Wojasińskim, aud. Wacława Holewińskiego

22.00-00.00 - "Nocna strefa" - prowadzi Jacek Hawryluk

LITERATURA W DWÓJCE: 

11.00-11.10 - "To się czyta latem" - Yan Lianke "Dzień, w którym umarło słońce", czyta Krzysztof Kwiatkowski.

15.00-15.15 - "Literacka sjesta" - Tadeusz Dołęga-Mostowicz "Pamiętnik pani Hanki", czyta Anna Seniuk.

19.15-19.30 - "Książka do słuchania" - Józef Mackiewicz "Lewa wolna", czyta Jerzy Radziwiłowicz. 


logo

"Informacje po ukraińsku w Trójce" od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30, 14.30 oraz 18.30, w piątek o godz. 10.30, 14.30 i 18.00, a w weekendy o godz. 11.00, 15.00 i 18.00. 

00.00-02.00 - "Trójka pod księżycem" - Michalina Szymborska 

Tym co decyduje dzisiaj o podziałach społecznych są warunki materialne. Te warunki łączą się często z rodziną, pochodzeniem. Gdzie biją źródła tych podziałów? Czy Polska rozpada się na zwalczające się plemiona? Jakie jest zadania Kościoła w zasypywaniu podziałów społecznych? O tym prof. Arkadiusz Jabłoński - socjolog i filozof z KUL oraz ksiądz Piotr Wiśniowski - dyrektor EWTN Polska. 

02.00-04.00 - "Od punka do franka" - Radosław Okrasko

04.00-06.00 - "Trójka budzi" - Michał Grabkowski              

06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" Karol Gnat 

08.45-09.00 - "Salon polityczny Trójki" Beata Michniewicz

Gościem Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości. 

09.00-12.00 - "Trójka przed południem" - Piotr Firan 

W audycji m.in. o tym, że próbki zgromadzone przez łazika Perseverance na powierzchni Marsa mają dotrzeć na Ziemię już w 2031 roku. Polscy inżynierowie opracowali prototyp podwozia dla łazika odpowiedzialnego za zebranie i transport próbek na pokład statku kosmicznego, który przewiezie je na Ziemię. O tym Łukasz Dudek z PIAP Space. 

W audycji też o archeologach, którzy prowadzą prace badawcze przy opolskiej katedrze. Natrafili oni na wyjątkowe odkrycie. Choć wydawałoby się, że kolejne ludzkie szkielety odnalezione na terenie byłego cmentarza to nic szczególnego, to parę roboczo okrzyknięto romantycznie: Romeo i Julia.

12.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" - Marta Piasecka 

W audycji m.in. o historii Wikingów na polskich ziemiach oraz o miejscach, w których przedmioty z wikingami możemy ujrzeć. Poza tym o fenomenie architektury brutalizmu i modernizmu. Wraca moda na te, jeszcze do niedawna często słusznie niedoceniane style. Szczególnie zafascynowani architekturą przeszłości jest młode pokolenie. O tym Krzysztof Sołoducha, filozof architektury. 

Poza tym o memach jako dziełach sztuki - na polskiej wystawie. Wystawę memów zorganizowali twórca memów o Bydgoszczy oraz samo miasto. To pierwszy przypadek w Polsce, gdy cała wystawa to tylko "śmieszne obrazki". Będzie też o wystawie "Witkacy. Sejsmograf epoki przyspieszenia" w Muzeum Narodowym w Warszawie. Nowa ekspozycja będzie dla nas punktem wyjścia do opowiedzenia o S.I. Witkiewiczu oraz o tym, dlaczego jego dzieła są tak bardzo różnie odbierane przez publiczność. 

15.00-19.00 - "Zapraszamy do Trójki" - Mateusz Drozda 

18.10-18.20 - "Trójkowy komentarz dnia" - Bartłomiej Graczak 

Gościem Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska. 

19.00-21.00 - "W tonacji Trójki" - Michał Owczarek

21.00-22.00 - "Klub Trójki"Piotr Gontarczyk 

Międzynarodowa sytuacja Polski. Czy już powinniśmy wyjść z Unii Europejskiej? I jaka na czeka przyszłość w dalszej perspektywie historycznej. Gościem Józef Orzeł, publicysta, szef Klubu "Ronina".

22.00-23.00 - "Wieczór w Trójce" - Łukasz Szwed

22.15 Reportaż w Trójce / "Tonący w ciszy" Antoniego Rokickiego

W pierwszy wakacyjny weekend utonęło w całym kraju 16 osób. Jak co roku, służby ratownicze apelują do urlopowiczów, którzy spędzający czas nad wodą o bezpieczny i odpowiedzialny wypoczynek. Przestrzegają przed pływaniem w miejscach niestrzeżonych, a także radzą, by nie spożywać alkoholu, przed wejściem do wody. Niestety, nadal wiele osób lekceważy te zalecenia. ​Przed zakończeniem roku szkolnego w internecie pojawiło się wiele ogłoszeń o pracy dla ratowników wodnych. O tym, jak wygląda ich codzienność, opowiada Mieczysław Kolasa z Centrum Rekreacyjno-Sportowego Bielany w Warszawie. Bohater reportażu przez wiele lat pracował w Krynicy Morskiej i w Piaskach na Mierzei Wiślanej. W tym roku rozmówca Antoniego Rokickiego prowadzi zajęcia na Bielanach, m.in. naukę pływania dla dzieci. 

22.45 Powieść w Trójce / Jarosław Marek Rymkiewicz - "Reytan. Upadek Polski"

Do wysłuchania fragmentów powieści zapraszamy od poniedziałku do piątku. Powieść wydało Wydawnictwo Fundacji Evviva L'arte, a czyta ją na naszej antenie Andrzej Mastalerz. 

23.00-00.00 - "Białe szumy" - Justyna Grabarz 

logo

22.06 - "Nakręceni - magazyn premier filmowych" - zapraszają Piotr Gociek i Łukasz Adamski

Na ekrany kin właśnie wchodzi film "Ennio", opowiadający o życiu genialnego włoskiego kompozytora. Mistrz Ennio Morricone znany był z muzyki filmowej, przede wszystkim z początkowo wyśmiewanych, a ostatecznie uznanych za klasykę gatunku, spaghetti westernów. Niezwykły film dokumentalny "The Beatles: Get back” w reżyserii Petera Jacksona zobaczymy na Disney+, a Rowan Atkinson wraca na Netfliksie z nowym serialem swojego autorstwa "Człowiek kontra pszczoła".

23.35 - "Weekend kulturalny" - zaprasza Maja Kluczyńska

"Inne brzmienia" to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne, znajdziecie właśnie w Lublinie. Ale Inne Brzmienia to nie tylko muzyka. Bogaty i wielowątkowy program obfituje również w wydarzenia dla miłośników ambitnego kina, literatury i sztuki współczesnej. Agnieszka Wojciechowska i Rafał Chwałd zaproszą na Festiwal Wschód Kultury. 


logo

10.00-12.00 - "Stacja Kultura" - Michał Piwowarek

Zapraszamy na pierwszą odsłonę cyklu "Letnia przestrzeń". Odwiedzamy: pokój na lato, miejskie ogrody, warszawski Plac Defilad, Ogród Powszechny… Sprawdzamy jak placówki kulturalne funkcjonują latem.

12.00-13.00 - "Stacja Nauka" - Weronika Puszkar

Geohistorie: jak powstały Wyspy Kanaryjskie? Jak wiadomo, te piękne hiszpańskie wyspy są wynikiem działalności wulkanów. Dlaczego na niektórych plażach jest biały, czarny, a na niektórych czerwony piasek? Które z wysp są najbardziej zagrożone erupcją wulkanów?

15.00-17.00 - "Czat Czwórki" - Piotr Firan

Sezon na pracę - długodystansowcy. Kelner musi się nabiegać. Dziennie przemierza dziesiątki kilometrów, chociaż przestrzeń, po której się porusza jest ograniczona. W czasie wakacji Wiktoria też próbuje swoich sił w gastronomii. Zamieniła ubranie robocze noszone podczas praktyk w szkole budowlanej na białą koszulę i zapaskę. Co najbardziej lubi w "kelnerowaniu"?

22.00-00.00 - "Tłusty czwartek" - Grubson

Program zdominują brzmienia spod znaku chillhop i Lo-Fi czyli przyjemne, chilloutowe produkcje instrumentalne, idealne na wakacyjny odpoczynek na łonie natury w cieniu, bądź w pełnym słońcu. Pojawią się m.in. producenci: Moo Late, The Moon, LoFi Waiter, Ralph Heidel, FloFilz, Potsu i wiele innych. 

logo

08.00-10.00 - "Poranek w PRD" - Sałata jako przykład różnorodności i wszechstronności. Występuje w wielu formach: rzymska masłowa, łodygowa (szparagowa), lodowa (w kształcie piłki). Jako prawdziwie uniwersalna, sałata była pierwszym warzywem wyhodowanym w kosmosie. W Poranku posmakujemy tej pysznej rośliny, poznamy jej historię i spróbujemy wyhodować.

10.00-11.00 - "Muzyczne podróże" - Muzyczna wyprawa do Ameryki cz. 1.

11.00-12.00 - "Leszek i Miś Michaś" - Leszek i Miś Michaś przyjrzą się dziś światu spod szkiełka mikroskopu i lupy. Co jest mikro? Jakie możemy spotkać malutkie zwierzęta?

15.00-17.00 - "Popołudnik w PRD" – 7 lipca obchodzimy Światowy Dzień Czekolady.

Tabliczka łamana na kawałki, słodkie czekoladowe desery lub czekolada do picia znane są większości łasuchów, ale to nie jedyne możliwe pomysły na ten przysmak. Czekolada, zwłaszcza gorzka, pasuje także do wytrawnych kompozycji, podkreślając smak mięsa i sosów. Niezwykłe właściwości czekolady postanowił wykorzystać także przemysł kosmetyczny. Czekolady używa się np. do masażu - jest roztapiana i podgrzewana, często łączona też z przyprawami, jak imbir, chili czy cynamon, a następnie rozprowadzana na ciele okrężnymi ruchami. Czyż to nie czyste złoto?


.


14.00 - "Lekcja mistrzowska" - Andrzej Ratusiński i Anna Skulska 

Anna Skulska rozmawia z prof. Andrzejem Ratusińskim - pianistą i pedagogiem - o mistrzach, wykonawcach, dziełach, twórcach i wydarzeniach. Bohaterem odcinka jest, urodzony na Ukrainie, pianista Alexander Gavrylyuk.

20.00 - "Chopin na ludowo" - Kuba Borysiak 

W audycji opowieści Janusza Prusinowskiego o tajemnicach tradycyjnych polskich mazurków, posłuchamy m.in o magii polirytmii, tempie rubato, fascynującej melodyce, będzie także o czytaniu mazurków Chopina przez taniec i ciało oraz o współpracy z polskimi pianistami. Mazurków Chopina tym razem słuchać będziemy w wykonaniu Janusza Olejniczaka, nie zabraknie także muzyki ludowej, będzie to m.in.: spotkanie ze Stefanem Dziubińskim z Radomia oraz nagrania archiwalne Józefa Ciastka Czermna i Kapeli Piotra Figurskiego z Sannik.

21.00 - "Chop-in-pop" - Mariusz Gradowski 

Eksperymentalna elektronika z płyt "Polscy Artyści Chopinowi Zagrali" (2010). Do tego "Astigmatic. Inspired by Chopin" oraz "Variations of Chopin". Trochę ambientu, trochę połamańców, kolaży, dronów, zgrzytów. 

Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU

Czytaj także

Letnia ramówka Dwójki pełna nowości i niespodzianek

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2022 15:00
W poniedziałek, 27 czerwca, zmieniliśmy w Dwójce czas na letni! W naszej wakacyjnej ramówce pojawiły się premierowe koncerty specjalne w cyklu "Jazz.PL", a także transmisje z letnich festiwali muzycznych. Zabieramy też Państwa na spotkania "Za jeden uśmiech" i wspólnie przeżywamy "Lato polskiego romantyzmu". Zaś w paśmie "Muzyczny podróżnik" codziennie pojawia się możliwość wygrania interesujących płyt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Chajdecki wśród najlepszych kompozytorów na świecie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2022 16:00
Muzyka z filmu "Mistrz" - jednego z najbardziej znanych polskich kompozytorów - znalazła się w gronie najlepszych ścieżek dźwiękowych Public Choice Award 2022. O nagrodę przyznawaną podczas najważniejszego festiwalu muzyki filmowej na świecie - Film Fest Ghent - Bartosz Chajdecki będzie walczył m.in. z Hansem Zimmerem, Jamesem Newtonem Howardem, Alexandrem Desplatem i Jonnym Greenwoodem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkie, sportowe emocje. Trwa "Wimbledon 2022 w Trójce"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2022 14:10
Relacje, ciekawostki i studio sportowe. Trwa Wimbledon – najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej tenisowy na świecie. Program 3 Polskiego Radia śledzi potyczki na kortach trawiastych i zaprasza do wspólnego przeżywania wielkich, sportowych emocji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs "Pomysłowe wakacje" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 09:03
Polskie Radio Dzieciom wystartowało z konkursem plastycznym dla dzieci. Najmłodsi słuchacze, którzy uwielbiają spędzać kreatywnie czas, mogą stworzyć prace przedstawiające pomysły na wakacyjne dni. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody oraz możliwość wzięcia udziału w audycji na żywo. Więcej szczegółów w serwisie specjalnym konkursu - wakacje.polskieradio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostróda Reggae Festival 2022. "Święto muzyki i pozytywnych wibracji"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 17:01
Bakshish, Tabu, Julian Marley & The Uprising czy Damian Syjonfam, a także znany z naszej anteny Vito Bambino - to gwiazdy, które usłyszymy podczas 21. Ostróda Reggae Festival. Odbędzie się także tradycyjnie konkurs Czwórka Reggae Contest.
rozwiń zwiń