Polskie Radio

Australian Open: Magda Linette nie traci koncentracji. "Weszłam w bardzo dobry rytm"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2023 16:32
Magda Linette awansowała do czwartej rundy Australian Open, po raz pierwszy w karierze awansując do 1/8 finału turnieju wielkoszlemowego. - Weszłam w bardzo dobry rytm, ona się pogubiła, a ja z tego korzystałam - przyznała po meczu polska tenisistka.
Magda Linette awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego Australian Open
Magda Linette awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego Australian OpenFoto: PAP/EPA/LUKAS COCH

W Melbourne jest nasz wysłannik Cezary Gurjew. Na relacje zapraszamy na strony portalu polskieradio24.pl. Każdego dnia z Australian Open także podcast - AUSTRALIAN OPEN 2023 RAPORT

Linette idzie jak burza. Kolejna faworytka odprawiona

Magda Linette awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Polka pokonała rozstawioną z numerem dziewiętnastym Jekaterinę Aleksandrową 6:3, 6:4.

Polka bardzo dobrze rozpoczęła mecz - swój gem serwisowy wygrała, kończąc asem. Po kolejnych minutach bez punktów zwrotnych, Linette w piątym gemie została przełamana.

Stracone podanie podziałało na polska zawodniczkę mobilizująco - nierozstawiona tenisistka wygrała cztery kolejne gemy i wygrała pierwszy set 6:3. Pomogła jej w tym sama Aleksandrowa, która popełniła aż 12 niewymuszonych błędów.

W drugim secie, Linette kontynuowała znakomity mecz, a jej rywalka nie potrafiła nawiązać równorzędnej walki. Już po 10. minutach było 3:0, a Aleksandrowa miała na koncie 4 niewymuszone błędy i 2 podwójne błędy serwisowe. Gdy wydawało się, że zakończenie meczu jest kwestią minut, do gry wróciła turniejowa "dziewiętnastka". Ze stanu 5:1 dla Polki zrobiło się 5:4 i tylko wygrany gem serwisowy uratował zwycięstwo Magdzie Linette.

Polka nie traci koncentracji. "Weszłam w bardzo dobry rytm"

- To mógł być mój najlepszy mecz w karierze na Wielkim Szlemie - przyznała po meczu Polka.

Linette przyznała, że w trakcie spotkania pomocne okazały się wskazówki od trenerów.

- Zaczęłam rozrzucać Jekaterinę, ale to nie działało. Trenerzy mi podpowiedzieli, żebym działała na środku. To zaczęło bardzo dobrze funkcjonować i dzięki temu umocniłam się w swoich uderzeniach i mogłam swobodnie zmieniać kierunki. Weszłam w bardzo dobry rytm, ona się pogubiła, a ja z tego korzystałam - dodała.

00:34 Magda Linette Aleksandrowa Gurjew Magda Linette awansowała do czwartej rundy singla wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open na twardych kortach w Melbourne (PR1)

Rywalką Polki w czwartej rundzie będzie Carolina Garcia. Czwarta w światowym rankingu francuska tenisistka, w sobotę w 3. rundzie pokonała Niemkę Laurę Siegemund 1:6, 6:3, 6:3.

- Caroline jest bardzo agresywna na korcie. Znajduje się w znakomitej formie. Muszę zagrać swój najlepszy tenis, ale będę o tym myślała od jutra - podkreśliła poznanianka.

Wyniki sobotnich meczów 3. rundy singla kobiet w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open w Melbourne:

red/PolskieRadio24.pl/PR1

Break Point na Netfliksie: Iga Świątek uniknęła klątwy? "Będzie mnie trochę więcej"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2023 13:45
Iga Świątek jest faworytką do zwycięstwa w tegorocznym Australian Open. Turniej zbiegł się w czasie z emisją dokumentalnego serialu o czołowych tenisistach na jednym z popularnych serwisów streamingowych. Najlepsza tenisistka świata wytłumaczyła swoje mniejsze zaangażowanie w tę produkcję.