Polskie Radio

Anna Rusowicz i Kuba Badach - "Ciebie kochać chcę" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2023 07:00
Kolejny singiel zapowiadający nową płytę Anny Rusowicz może być wskazówką, w jaką stronę idzie artystka, pozostając konsekwentnie sobą. Tym razem Annie towarzyszy Kuba Badach – właściciel jednego z najciekawszych męskich głosów na rynku.
Po wydanym w marcu 2023 singlu Tobie, zamykającym dotychczasowy etap życia, tak osobistego, jak i artystycznego Anny, Rusowicz zaprosiła najpierw Kubę Badacha, a teraz razem z nim słuchaczy w podróż perspektywicznie optymistyczną.
Po wydanym w marcu 2023 singlu „Tobie”, zamykającym dotychczasowy etap życia, tak osobistego, jak i artystycznego Anny, Rusowicz zaprosiła najpierw Kubę Badacha, a teraz razem z nim słuchaczy w podróż perspektywicznie optymistyczną. Foto: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Anna Rusowicz tekst do "Ciebie kochać chcę" napisała z wiarą, że miłość jest w nas zawsze i nikt nie jest w stanie nam jej odebrać. Muzykę do tego utworu niosącego ważne dla niej przesłanie skomponowała wspólnie z basistą swojego zespołu, Marcinem Jadachem.

Od początku pisania duetu nie o miłości, ale o kochających się ludziach, Rusowicz myślała o wspólnym zaśpiewaniu piosenki z Kubą Badachem. Anna i Kuba wielokrotnie występowali razem, w programach z twórczością innych artystów. Oboje się lubią, mają podobną wrażliwość muzyczną, a ich nietuzinkowe głosy świetnie współgrają. Wielka była więc radość Anny, kiedy Kuba po pierwszym wysłuchaniu demo "Ciebie kochać chcę" bez wahania przyjął propozycję, a żadne inne zobowiązania któregokolwiek z nich nie stanęły na przeszkodzie realizacji zamiaru. 

ZOBACZ WIDEO: 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał piosenkarki - Anna Rusowicz Official 

Praca w studiu z wymagającym i dbającym o każdy szczegół Badachem była dla budującej wiele na emocjach Rusowicz nie lada wyzwaniem, ale efekt przerósł oczekiwania obojga. Powstał magiczny duet – wszystko tu płynie, jak gdyby nie było nic bardziej naturalnego niż opowieść o szczęściu prawdziwym:

Rozpalona noc, kolorowy dzień

Wszystko śpiewa, że

Ciebie kochać chcę!

Po wydanym w marcu 2023 singlu "Tobie", zamykającym dotychczasowy etap życia, tak osobistego, jak i artystycznego Anny, Rusowicz zaprosiła najpierw Kubę Badacha, a teraz razem z nim słuchaczy, w podróż perspektywicznie optymistyczną.

Przy okazji artystka daje wskazówkę, jaka może być jej nowa płyta. Na pewno mniej ascetyczna w wyrazie, niż można by oczekiwać. Oldskoolowa, rockowa estetyka, z której znana jest Rusowicz, została wzbogacona o zaskakujące, współczesne elementy (jak na przykład partia skrzypiec), ale kiedy słyszymy głos Anny, nie ma wątpliwości, że to ta sama Rusowicz, która nic nie udaje ani przed sobą, ani przed słuchaczami. I proponuje: Posłuchajcie, jak chciałabym żyć. To o tym są te dźwięki i słowa.

Utwór "Ciebie kochać chcę" został nagrany w łódzkim Tonn Studio. To kolejny utwór nagrany analogowo, na taśmie magnetofonowej, rejestrującej wykonanie od początku do końca, bez dogrywania jakichkolwiek fragmentów, czyli tak zwaną "setką". 

 

mat. pras. / rk 

Czytaj także

Ania Rusowicz na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2023 20:00
Bigbitowo-rockowo-funkowa podróż, przywołująca wspomnienie epoki hipisów – taka jest muzyka Ani Rusowicz. Wokalistka dała koncert na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej 2 lutego 2020 roku. Prawie dokładnie trzy lata później, w niedzielę 19 lutego 2023 roku, powróciliśmy wspomnieniami do tamtego magicznego wieczoru.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przemiana i zapowiedź nowego albumu. Anna Rusowicz przedstawia nowy singiel

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 15:45
Najnowszy singiel Anny Rusowicz pt. "Tobie" zapowiada nową płytę artystki. Utwór został opublikowany w ważnym dla wokalistki momencie, bo w dniu jej urodzin. To nie tylko symboliczna data, ale także zapowiedź wewnętrznej przemiany. - Pomyślałam sobie, że ta czterdziestka jednak zobowiązuje. Myślę, że wewnętrznie dojrzałam - mówi Anna Rusowicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agencja Muzyczna Polskiego Radia przedstawia: Anna Rusowicz "Tobie"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 11:40
Agencja Muzyczna Polskiego Radia przedstawia nowy utwór Anny Rusowicz zatytułowany "Tobie". Singiel zapowiadający nową płytę opublikowany został w ważnym dla artystki momencie, bo w dniu jej 40 urodzin (28 marca). To nie tylko symboliczna data, ale także zapowiedź wewnętrznej przemiany.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dziś Ania Rusowicz przemienia się w Annę. "Rozumiem swój talent i swoją misję"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 14:16
Singlem "Tobie" Anna Rusowicz zapowiada swoją najnowszą płytę. To utwór niezwykły, nagrany na setkę, bardzo szczery. 
rozwiń zwiń