Polskie Radio

"Wszystkie kolory ciemności" - nowa audycja na antenie Polskiego Radia 24

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2024 10:45
Horrory, barwny świat filmowej grozy, kino autorskie, tworzone z dala od wielkich wytwórni – od 1 lipca na antenie Polskiego Radia 24 „Wszystkie kolory ciemności” Rafała Boguty i Jakuba Haczka. Emisja w każdy poniedziałek po godz. 22.00. 
W audycji Wszystkie kolory ciemności usłyszymy o najbardziej wymagających i pełnych rozmaitych kontekstów filmach, eksplorujących mroczną stronę życia. Autorzy przedstawiać będą także kino autorskie, tworzone z dala od wielkich wytwórni.
W audycji "Wszystkie kolory ciemności" usłyszymy o najbardziej wymagających i pełnych rozmaitych kontekstów filmach, eksplorujących mroczną stronę życia. Autorzy przedstawiać będą także kino autorskie, tworzone z dala od wielkich wytwórni. Foto: Polskie Radio

„Wszystkie kolory ciemności” to najnowsza propozycja Polskiego Radia 24. Rafał Boguta i Jakub Haczek zaproszą na wakacyjną audycję filmową, w której będą przybliżać słuchaczom barwny świat filmowej grozy, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej wyrazistych podgatunków i trendów.

Nie zabraknie opisów znanych bohaterów i stylistyk kina grozy oraz popularnych i niejednokrotnie zapomnianych motywów, postaci i gatunków. W audycji o najbardziej wymagających i pełnych rozmaitych kontekstów filmach, eksplorujących mroczną stronę życia. Autorzy przedstawiać będą także kino autorskie, tworzone z dala od wielkich wytwórni.


Nowa audycja Polskiego Radia 24 "Wszystkie kolory ciemności" o horrorach i kryminałach w każdy poniedziałek po godzinie 22. Nowa audycja Polskiego Radia 24 Wszystkie kolory ciemności” o horrorach i kryminałach w każdy poniedziałek po godzinie 22.

- W naszej audycji będziemy się poruszać wśród gatunków zarówno znanych szerszej publiczności, jak i produkcji czy nurtów, które poza gronem zagorzałych entuzjastów wciąż pozostają nieodkryte. Sporo miejsca poświęcimy kinu włoskiemu, którego wyjątkowe walory, zwłaszcza wizualne, nie pozostały bez wpływu na najwybitniejszych współczesnych twórców i z roku na rok zdobywają coraz to nowe grono sympatyków. Zaproszenie do „Wszystkich kolorów ciemności” przyjął m.in. reżyser filmowy Marek Piestrak, jeden z nielicznych twórców kina gatunkowego w Polsce, twórca m.in. horroru „Wilczyca” czy kultowego filmu przygodowego „Klątwa doliny węży”. Szykujemy też prawdziwą bombę-niespodziankę, która będzie prawdopodobnie pierwszym w skali światowej wypełnieniem pewnej „białej plamy” na rozległej mapie europejskiego horroru. Mapie, która wciąż kryje w sobie wiele zagadek i pytań bez odpowiedzi. Takiej audycji w Polskim Radiu jeszcze nie było – zapowiada Rafał Boguta.

Premierowe wydanie „Wszystkich kolorów ciemności” 1 lipca.


mat. pras. / rk /id/wmkor

Czytaj także

Nowości na antenie Programu 2 Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2024 08:00
"Kunstkamera" i "Pogłosy" to nowe audycje Programu 2 Polskiego Radia. Na antenie pojawi się także przegląd prasy zagranicznej – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Premierowe wydanie audycji poświęconej sztuce 7 kwietnia o godz. 14.45, a "Pogłosów" - 8 kwietnia o godz. 19.00.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe audycje w Jedynce. "Blisko, coraz bliżej" i "Głosy kobiet"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2024 09:00
"Blisko, coraz bliżej" Anny Maruszeczko i "Głosy kobiet" Ludwiki Włodek to nowe propozycje Programu 1 Polskiego Radia. Audycja "Blisko, coraz bliżej" w środy, a "Głosy kobiet" w czwartki. Obydwie audycje są emitowane o godzinie 21.00 w paśmie "Spotkania w Jedynce". Zapraszamy do słuchania!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Spotkania w Jedynce". Nowa audycja "Motywy" w każdy wtorek

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2024 21:50
W każdy wtorek, po godz. 21.00, zapraszamy do radiowej Jedynki na nową audycję w ramach cyklu "Spotkania w Jedynce" - "Motywy". Audycję prowadzą Agata Passent i Rafał Sławoń. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowość w radiowej Trójce – audycja o działaniach na rzecz klimatu

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2024 12:05
"Górska o Klimacie" – to kolejna propozycja radiowej Trójki. Uzupełniając ofertę programów dotyczących zagadnień świata natury ("Księstwo Ptaków", "Królestwo Roślin"), Program 3 wprowadza audycję związaną z działaniami dla klimatu. "Górska o Klimacie" w każdy poniedziałek o godz.12.00, potem na stronie stacji i na https://podcasty.polskieradio.pl/antena/trojka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Strefa wpływów" - nowy podcast polityczny Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2024 16:00
"Strefa wpływów" to wspólny podcast polityczny radiowej Jedynki, radiowej Trójki i Polskiego Radia 24. Renata Grochal, Jacek Czarnecki i Jarosław Kuźniar będą analizować najważniejsze wydarzenia polityczne tygodnia. "Strefa wpływów" dostępna będzie na stronie podcasty.polskieradio.pl, w serwisie YouTube oraz na najważniejszych platformach podcastowych. Pierwszy odcinek już w piątek, 21 czerwca. 
rozwiń zwiń