Polskie Radio

"Dzień dobry z Polskim Radiem dla Ukrainy". Nowa audycja na antenie Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2024 17:51
Wiadomości, zapowiedzi najważniejszych wydarzeń, rozmówki polsko – ukraińskie.  Polskie Radio dla Ukrainy poszerza ofertę programową. Od 1 lipca rusza poranna audycja „Dzień dobry z Polskim Radiem dla Ukrainy” – „Доброго дня з Польським радіо для України”. Na poniedziałkowe wydanie programu o godz. 7.00 zaproszą Switłana Berestowska i Ołeksij Stecenko.  
Dzień dobry z Polskim Radiem dla Ukrainy
Dzień dobry z Polskim Radiem dla UkrainyFoto: mat.prasowe

- Wprowadzenie audycji porannych jest naturalnym krokiem w rozwoju Polskiego Radia dla Ukrainy, które staje się pełnowartościową rozgłośnią, codziennie proponującą Słuchaczom bogatą ofertę programową. Biorąc pod uwagę, że dwa lata temu tworzenie programu zaczynaliśmy od półgodzinnych audycji, przeszliśmy naprawdę szybką i – proszę mi wierzyć – fascynującą drogę. Teraz czas, by Polskie Radio dla Ukrainy stało się najważniejszym i najciekawszym ukraińskojęzycznym medium w Polsce – mówi Anton Marczyński z Polskiego Radia dla Ukrainy.

Od 1 lipca na antenie Polskiego Radia dla Ukrainy w porannej audycji „Dzień dobry z Polskim Radiem dla Ukrainy” m.in. o tym jak wygląda życie Ukraińców w Polsce, najnowsze wiadomości z kraju i ze świata oraz rozmówki polsko – ukraińskie. W programie również Poranna rozmowa dnia oraz informacje drogowe.

***

Polskie Radio dla Ukrainy to rozgłośnia informacyjno-publicystyczno-muzyczna skierowana do osób przybywających z Ukrainy oraz Ukraińców na stałe mieszkających w Polsce. Obecnie program dostępny jest w technologii cyfrowej DAB+. 

Polskiego Radia dla Ukrainy można również słuchać za pośrednictwem internetowego playera Polskiego Radia, na platformie moje.polskieradio.pl, w aplikacji na urządzenia mobilne „Polskie Radio” – do bezpłatnego pobrania z Google Play i App Store.

mat.prasowe/id