X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

"Nie mogę zrzec się mandatu prokuratorskiego"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 17:24
Nowo wybrany poseł PiS, prokurator w stanie spoczynku Dariusz Barski uważa, że nie może złożyć oświadczenia o zrzeczeniu się mandatu prokuratorskiego, ponieważ - w jego ocenie - nie ma ku temu podstaw prawnych.
Audio
  • Dariusz Barski: przepisy, z konstytucją na czele, nie mówią o tym, że posłem nie może być prokurator w stanie spoczynku
Nie mogę zrzec się mandatu prokuratorskiego
Foto: (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Barski rozmawiał w tej sprawie z marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną. Jak mówił dziennikarzom, Schetyna wysłuchał jego argumentów i powiedział, że jeszcze rozważa co zrobić w tej sytuacji.

Od tygodnia trwa spór prawny, czy posłowie-elekci PiS Barski i Bogdan Święczkowski, jako prokuratorzy w stanie spoczynku, mogą objąć mandat poselski nie rezygnując z mandatu prokuratorskiego, czy też takie łączenie funkcji łamie konstytucję.

Przeciwko łączeniu tych mandatów opowiedział się marszałek Sejmu, Prokuratura Generalna i Krajowa Rada Prokuratury - która jednak dopuszczała kandydowanie prokuratorów do parlamentu, a po wyborach uznała, że wybrany do parlamentu prokurator (także w stanie spoczynku) powinien dokonać wyboru, który mandat chce wykonywać - bo obu naraz nie może. Za możliwością łączenia obu urzędów opowiada się Stowarzyszenie Prokuratorów Ad Vocem.

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak