X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Sukces Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 16:30
16 listopada w Studiu im. Władysława Szpilmana w siedzibie Polskiego Radia odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników jednego z najbardziej prestiżowych polskich konkursów w dziedzinie reportażu – Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz konkursu "Mazury Cud Natury".
Audio

Laury zdobyły dziennikarki Studia Reportażu i Dokumentu: Grand Prix KRRiT przyznano Patrycji Gruszyńskiej-Ruman, a zwyciężczynią konkursu "Mazury Cud Natury" została Ewa Michałowska.

Jury konkursu o Grand Prix KRRiT w składzie: Sławomir Rogowski (przewodniczący), Wojciech Markiewicz, Katarzyna Michalak i Irena Piłatowska-Mądry przyznało główną nagrodę Patrycji Gruszyńskiej-Ruman za "ukazanie z wielką wrażliwością i kulturą mało znanego faktu historii najnowszej oraz znakomity warsztat radiowy". Jej reportaż "Wrócę, kiedy słońce już nie będzie mi potrzebne" opowiada o Emilu Barchańskim, uczniu warszawskiego liceum imienia Reja, jednym z najmłodszych opozycjonistów, który zginął w 1982 roku w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach.

Ponadto jury przyznało wyróżnienie honorowe Hannie Bogoryja Zakrzewskiej (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia) i Adamowi Bogoryja Zakrzewskiemu, autorom audycji "Szukałam Was", za "przejmujący portret matki, która z determinacją przez 20 lat poszukiwała własnych dzieci".

Rozstrzygnięto również konkurs "Mazury Cud Natury", który odbył się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jury w składzie: Piotr Korzeniewski (przewodniczący), Katarzyna Michalak i Irena Piłatowska-Mądry, przyznało I nagrodę Ewie Michałowskiej za audycję "Szlakiem błękitnej nostalgii", przygotowaną przy współpracy Wiesława Paszty. II nagrodę otrzymał Bartosz Panek z Programu 2 Polskiego Radia za reportaż "Łuczywa mówić sia po warnijsku". Dwa równorzędne wyróżnienia przyznano dziennikarzom Studia Reportażu i Dokumentu: Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej za audycję pt. "Jestem szczęściarą" oraz Janowi Kasi za "Wieżę czarownic".

W uroczystości udział wzięli m.in. Jan Dworak – przewodniczący KRRiT, Sławomir Rogowski – członek KRRiT oraz członkowie Zarządu Polskiego Radia: prezes Andrzej Siezieniewski, Henryk Cichecki i Jolanta Wiśniewska. Spotkanie uświetnił występ Anny Sroki-Hryń, która przy akompaniamencie Klaudiusza Barana wykonała piosenki Edith Piaf.

Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przyznawane jest w ramach Ogólnopolskiego Seminarium Reportażu i Dokumentu. Konkurs skierowany jest do pracowników i współpracowników wszystkich rozgłośni regionalnych radia publicznego w Polsce, ogólnopolskich programów Polskiego Radia oraz Studia Reportażu i Dokumentu. Jego celem jest promowanie wysokiego poziomu programów radiofonii publicznej w całej Polsce, w tym wypadku – form reportażowych i dokumentalnych wyróżniających się wagą podejmowanych tematów, rzetelnością i wysokimi walorami dramaturgii radiowej.

Celem konkursu "Mazury Cud Natury" była prezentacja w reportażach i dokumentach radiowych regionu warmińsko-mazurskiego, a w szczególności jego walorów turystycznych i kulturalnych. Udział w konkursie mogli wziąć wszyscy reportażyści rozgłośni regionalnych radia publicznego w Polsce, ogólnopolskich programów Polskiego Radia oraz Studia Reportażu i Dokumentu, a także twórcy niezależni. 

Organizatorem obu konkursów jest Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak