X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Rachunkowość dopasowana

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 15:20
Małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią ponad 90 proc. światowego biznesu. Odgrywają wielka rolę w gospodarce światowej, regionalnej oraz krajowej. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce doceniając ich rolę w ekonomii organizuje konferencję „Rachunkowość szyta na miarę”.
Audio
  • 28.06 prof. Anna Karmańska o małych przedsiębiorstwach
Rachunkowość dopasowana
Foto: flickr/ Victor1558

Konferencja ma na celu zainicjowanie metodycznego działania w identyfikowaniu potrzeb informacyjnych różnych grup interesariuszy małych i średnich przedsiębiorstw. Potrzeby powinny zostać bardzo dobrze rozpoznane oraz w jakiś sposób spisane, ponieważ stanowią podstawę do wyznaczania funkcji oraz zakresu informacyjnego systemu rachunkowości w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Anna
Anna Karmańska, foto: PR24/PJ

- O rachunkowości należy myśleć jako o systemie, który stanowi system naczyń połączonych i jest krwioobiegiem informacji w przedsiębiorstwie. Rachunkowość generalnie obserwuje biznes, ale w bardzo szerokim ujęciu. To taki służący, który stara się być bardzo dobrym służącym. Wyprzedza myśli swojego pana, którym jest potrzeba bardzo dobrego gospodarowania zasobami, którymi przedsiębiorstwo dysponuje.  - mówiła w PR24 profesor Anna Karmańska, kierownik katedry rachunkowości warszawskiej SGH i przewodnicząca Rady Programowej Konferencji „Rachunkowość szyta na miarę”. 

Punkt widzenia rachunkowości, wyznaczony przez potrzeby informacyjne interesariuszy, powinien być bardzo ważny dla ciał ustawodawczych w rachunkowości. Dotyczy to zarówno Polski, jak i w Europy, zważywszy na fakt, iż małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią ponad 90 proc. światowego biznesu.

- Rachunkowość to język biznesu. Nie jest on trudny, ale za to bardzo logiczny i uporządkowany. Osoba nie pracująca w rachunkowości nie musi znać detali i idiomów w tym języku. Od tego ma specjalistów. Nasza konferencja to chęć zwrócenia uwagi na głosy na świecie, które wzywają do zainteresowania sektorem małych i średnich przedsiębiorstw – podsumowała Gość PR24.   

PR24

  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak