X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

20 lat bez Felliniego

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 16:00
W środowych "Rozmowach po zmroku" porozmawiamy o zmarłym dwadzieścia lat temu Federico Fellinim, jego niezapomnianych filmach oraz magii jego kina.
Federico Fellini
Federico FelliniFoto: Walter Albertin/Wikipedia domena publiczna

Był jednym z najwybitniejszych twórców kinematografii światowej. Jako reżyser był zafascynowany i jednocześnie przerażony żywiołem kobiecości. Do historii kina przeszły słynne postaci kobiet portretowanych w jego filmach. Oprócz reżyserii, zajmował się również pisaniem artykułów i rysowaniem karykatur.

Otrzymał aż dziewięć nominacji do Oskara, a w 1993 roku został nim uhonorowany za całokształt twórczości. O "kinie - bez Felliniego'" rozmawiać będą : historyk filmu prof. Tadeusz Lubelski, italianistka Anna Osmólska-Mętrak i krytyk filmowy Andrzej Kołodyński.

Na audycję zaprasza Anna Fuksiewicz.

30 października (środa), godz. 21.30

Zobacz więcej na temat: Federico Fellini
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biografie między cezurą a cenzurą

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 00:00
- Mamy wyraźny konflikt dwóch różnych norm prawnych: swobody wypowiedzi i ochrony dóbr osobistych - mówił w Dwójce prof. Włodzimierz Bolecki. Tematem "Rozmów po zmroku" były prawne i moralne aspekty pisarstwa biograficznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Mazowiecki - cierpliwy przywódca

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 10:00
- Tadeusz Mazowiecki był dla mnie wzorem polityka, który potrafił słuchać swoich współpracowników i przyznawać im rację - mówił w Dwójce prof. Henryk Samsonowicz, wspominając pierwszego niekomunistycznego premiera powojennej Polski.
rozwiń zwiń