Kutno w przeddzień odzyskania niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 09:48
Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Polskie Radio 24 wystartowało z cyklem cotygodniowych audycji pod hasłem Słowem Niepodległa.
Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie
Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie Foto: Mariochom/Wikimedia Commons/Domena Publiczna

W wyjazdowej audycji szukamy śladów i bohaterów naszej niepodległości. W niedzielę będziemy w Kutnie.

Gość PR24: Piotr Stasiak (historyk),  Jacek Saramonowicz  (historyk) i Grzegorz Skrzynecki (dyrektor Muzeum Regionalnego w Kutnie) 

 

Data emisji: 25.02

Godzina emisji: 11.15

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Proces odzyskiwania niepodległości w Suwałkach  

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 13:17
Suwałki to miasto, które przechodził z rąk do rąk na przestrzeni wieków. Najpierw było to Wielkie Księstwo Litewskie, potem Królestwo Prus, następnie Księstwo Warszawskie, Imperium Rosyjskie, Rzesza Niemiecka, Rzeczpospolita Polska, III Rzesza i wreszcie wolna Polska. O Suwalszczyźnie w audycji Słowem Niepodległa opowiadali Jerzy Brzozowski i dr Krzysztof Skłodowski z Muzeum Okręgowego w Suwałkach, a także dr Maciej Abrosiewicz z Augustowsko-Suwalskiego Towarzystwa Naukowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siedlce w walce o niepodległość. Działalność ks. Brzóski

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 13:10
- Ks. Brzóska był kaznodzieją, który przyciągał swoimi kazaniami. Pobudzały one ducha patriotycznego – powiedział w audycji Słowem Niepodległa dr hab. Jarosław Cabaj z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Gościem audycji był także dr Rafał Roguski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słowem Niepodległa: Zakopane – jedno z pierwszych miejsc wolnej Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 12:15
– Jest kilka miast, które walczą o prymat pierwszeństwa. Poza Zakopanem, w grę wchodzi Kraków czy Tarnów – wskazywał w audycji Słowem Niepodległa Jerzy Roszkowski, historyk. W Polskim Radiu 24 o drodze do odzyskania niepodległości w Zakopanem mówili również Jan Karpiel-Bułecka, animator kultury zakopiańskiej, Małgorzata Wnuk - prawnuczka założyciela najstarszej, jeszcze dziewiętnastowiecznej zakopiańskiej restauracji „U Wnuka”, a także Anna Wende-Surmiak i Michał Murzyn z Muzeum Tatrzańskiego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy razy Niepodległa w Muzeum Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 16:00
Już w weekend rusza cykl wystaw, którymi Muzeum Narodowe uczci stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Na początek otwarta zostanie wystawa poświęcona pianiście i ambasadorowi polskiej niepodległości Ignacemu Paderewskiemu. Gościem Weekendu Kulturalnego była Magdalena Pinker, kurator wystawy.
rozwiń zwiń