X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ojcowie walczą o swoje prawa

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 12:13
Konfederacja stowarzyszeń ojcowskich w Polsce organizuje manifestację pod Sejmem. Ojcowie walczący o swoje prawa chcą między innymi strać się o opiekę naprzemienną i zlikwidować stronniczość w polskich sądach. Jak podkreślają, zależy im, aby ich dzieci miały oboje rodziców.
Audio
  • 24.10.14 Michał Fabisiak: „Walczymy nie tylko o łamane prawa ojca, ale także o łamane prawa dziecka (…)”
Ojcowie walczą o swoje prawa
Foto: flickr/ See Wah Cheng

Ojcowie walczący o swoje prawa wystosowali już odpowiednie pisma do prezydenta Bronisława Komorowskiego, premier Ewy Kopacz i Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Postulaty dyskryminowanych ojców przybliżali w Polskim Radiu 24 Michał Fabisiak i Adam Grzybowski z inicjatywy „Dzielny tata”.

– Walczymy nie tylko o łamane prawa ojca, ale także o łamane prawa dziecka. Od czterech lat nie widzę swojego syna, którego chciałbym wychowywać, a nie jest mi to dane – wskazywał Michał Fabisiak, organizator sejmowej manifestacji.

– Walczę o prawo do wychowania własnych dzieci, nieutrudnianie przez żonę widzenia z dziećmi i możliwość decydowania o dalszym ich losie. To są cele mojego manifestowania pod Sejmem – uzupełnił.

 

Adam
Adam Grzybowski i Michał Fabisiak/fot.PR24/MS

Skala problemu w Polsce

Według szacunków Konfederacji stowarzyszeń ojcowskich problem dotyczy około 3 milionów ojców. Do Rzecznika Praw Dziecka napływają kolejne petycje. Adam Grzybowski przyznał, że mimo to trudno jest o jakiekolwiek wsparcie ze strony rządowej.

– Żadne instytut powiązany z pomocą dla dzieci nie współpracuje z nami, ponieważ współpracuje z matkami. Jesteśmy dyskryminowani w każdym urzędzie – mówił walczący o swoje prawa ojciec.

Przedstawiciele inicjatywy „Dzielny tata” wierzą, że ich postulaty zostaną przynajmniej wysłuchane.

– Pisaliśmy do pana prezydenta, pani premier i marszałka Sejmu. Kto wyjdzie? Zobaczymy. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś odważny, kto spojrzy w oczy tych wszystkich ojców i rozwiązany zostanie problem ich dyskryminacji w sądach oraz całego systemu w Polsce – powiedział Gość PR24.

PR24/GM

Zobacz więcej na temat: prawo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także