Dziewczyny o nowych technologiach

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 20:33
Według szacunków, udział kobiet w branży informatycznej wynosi od kilku do maksymalnie 15 proc. O stereotypach i problemach, z jakim borykają się często studentki politechnik, mówiły Joanna Lisiecka, Fundacja „Perspektywy” i stypendystki programu „Nowe technologie dla dziewczyn” - Monika Goszcz i Iga Rygierska.
Audio
  • 27.06.16 Iga Rygierska: „Nie spotkałam się z barierą, aż do rozpoczęcia studiów kiedy to wykładowcy traktowali dziewczyny inaczej”.
Joanna Lisiecka, Monika Goszcz i Iga Rygierska, foto: PR24PJ
Joanna Lisiecka, Monika Goszcz i Iga Rygierska, foto: PR24/PJ

- Tak naprawdę nie spotkałam się z barierą, aż do rozpoczęcia studiów kiedy to wykładowcy traktowali dziewczyny inaczej – powiedziała w Polskim Radiu 24 Iga Rygierska. Dodała jednak, że są to wyjątki. - Miałam takie sytuacje, że wykładowca uważał, że to kolega napisał mi projekt, mimo że siedziałam nad nim kilka nocy – podkreśliła. – Takie sytuacje mają miejsce i wiem to zarówno ze swojego doświadczenia, jak i z doświadczenia koleżanek, nie tylko z mojej uczelni, ale ze wszystkich uczelni – podkreśliła.

Joanna Lisiecka zwróciła z kolei uwagę, że stereotyp ten jest mocno zakorzeniony w całym społeczeństwie. – Dotyczy on zarówno rodziców, nauczycieli, wykładowców, ale także pracodawców – zaznaczyła Lisiecka.

Monika Goszcz dodała, że dużym ułatwieniem dla dziewczyn, które wybierają w życiu taką drogę jest obracanie się w środowisku ludzi, którzy myślą podobnie do nich.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Błażej Prośniewski.

Polskie Radio 24/pr


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także