X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dziewczyny o nowych technologiach

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 20:33
Według szacunków, udział kobiet w branży informatycznej wynosi od kilku do maksymalnie 15 proc. O stereotypach i problemach, z jakim borykają się często studentki politechnik, mówiły Joanna Lisiecka, Fundacja „Perspektywy” i stypendystki programu „Nowe technologie dla dziewczyn” - Monika Goszcz i Iga Rygierska.
Audio
  • 27.06.16 Iga Rygierska: „Nie spotkałam się z barierą, aż do rozpoczęcia studiów kiedy to wykładowcy traktowali dziewczyny inaczej”.
Joanna Lisiecka, Monika Goszcz i Iga Rygierska, foto: PR24PJ
Joanna Lisiecka, Monika Goszcz i Iga Rygierska, foto: PR24/PJ

- Tak naprawdę nie spotkałam się z barierą, aż do rozpoczęcia studiów kiedy to wykładowcy traktowali dziewczyny inaczej – powiedziała w Polskim Radiu 24 Iga Rygierska. Dodała jednak, że są to wyjątki. - Miałam takie sytuacje, że wykładowca uważał, że to kolega napisał mi projekt, mimo że siedziałam nad nim kilka nocy – podkreśliła. – Takie sytuacje mają miejsce i wiem to zarówno ze swojego doświadczenia, jak i z doświadczenia koleżanek, nie tylko z mojej uczelni, ale ze wszystkich uczelni – podkreśliła.

Joanna Lisiecka zwróciła z kolei uwagę, że stereotyp ten jest mocno zakorzeniony w całym społeczeństwie. – Dotyczy on zarówno rodziców, nauczycieli, wykładowców, ale także pracodawców – zaznaczyła Lisiecka.

Monika Goszcz dodała, że dużym ułatwieniem dla dziewczyn, które wybierają w życiu taką drogę jest obracanie się w środowisku ludzi, którzy myślą podobnie do nich.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Błażej Prośniewski.

Polskie Radio 24/pr


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także