X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przełom w badaniach komet - misja Rosetta

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 13:38
Przełomowa w badaniach kosmicznych misja Rosetta do komety Czuriumow - Gerasimienko  zakończy się 30 września. O sukcesach misji w badaniu komet mówiła w audycji Czas na Naukę prof. Małgorzata Królikowska z Centrum Badań Kosmicznych PAN.
Audio
  • 04.08.16 Czas na Naukę : Przełom w badaniach komet: misja Rosetta. Gość: prof. Małgorzata Królikowska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/doug a

Od dwóch lat sonda Rosetta towarzyszy komecie w podróży po naszym Układzie Słonecznym. Czego już dowiedzieliśmy się o tym tajemniczym obiekcie i o kometach w ogóle?

– Badania kometarne po tak wspaniałych sukcesach misji Rosetta wkroczyły w nowy etap – niewiarygodna liczba bardzo precyzyjnych badań pokazuje jak szczegółowo ta misja była w stanie badać kometę – powiedziała prof. Małgorzata Królikowska. – W tej chwili już wiadomo na przykład, że na komecie jest mnóstwo cząsteczek z grupy organicznej – dużo więcej niż dawniej sądziliśmy. Odkryto m.in. aminokwasy, co daje duże pole do dyskusji i poparcia tezy, że komety mogły przynieść wodę na Ziemię we wczesnych fazach ewolucji naszej planety – mówił gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całym programie.

Audycję prowadziła Dorota Truszczak.

Polskie Radio 24/dds/pj

___________________

Data emisji: 04.08.2016

Godzina emisji: 11.45


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także