Barbara Nowacka o katastrofie smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 08:09
- Nie ma żadnych przesłanek by powiedzieć, że pod Smoleńskiem wydarzyło się coś innego niż katastrofa. Możemy rozmawiać na temat przyczyn, zaniedbań, ukrywania, czasem ludzkiej głupoty i braku odwagi, ale porozmawiajmy o tym, co było przed tym. Dlaczego przez tyle lat nie było porządnego samolotu – powiedziała w programie 24 pytania Barbara Nowacka (Stowarzyszenie Inicjatywa Polska).
Audio
  • 16.09.16 Barbara Nowacka: „Nie są to nowe dowody, ale pokazanie szerszej opinii publicznej jaki był bałagan. Pokazane wyrywkowo i z politycznym celem”.
Barbara Nowacka
Barbara NowackaFoto: PR24/MS

W Polskim Radiu 24 Barbara Nowacka odniosła się do dowodów przedstawionych przez podkomisję badającą przyczyny katastrofy smoleńskiej. - To tak naprawdę nic nowego. Rodziny, które obserwują sprawę katastrofy smoleńskiej od dawna wiedzą, że był chaos i bałagan i tak naprawdę nie są to nowe dowody, ale pokazanie szerszej opinii publicznej jaki był bałagan. Pokazane wyrywkowo i z politycznym celem – podkreśliła Nowacka.

Dodała, że prawdą jest, że „bałagan przed katastrofą i po katastrofie był koszmarny”. - Mnie szczerze mówiąc bardziej martwi bałagan, który był przed katastrofą, bo to on doprowadził do katastrofy. To, że państwo polskie było w szoku i że służby nie umiały funkcjonować nie dziwi mnie specjalnie chociaż martwi mnie niestaranności i czasem niefrasobliwość – zaznaczyła.

Barbara Nowacka podkreśliła również, że odpowiedzialność polityczna za katastrofę smoleńską ciąży na wszystkich poprzednich ekipach rządzących. - Dlaczego piloci byli tak źle szkoleni, dlaczego nie przestrzegano procedur? Przecież to nie był pierwszy taki wypadek w Polsce – podsumowała.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/pr

__________________

Data emisji: 16.09.16

Godzina emisji: 7:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bartosz Kownacki o odtajnieniu dokumentów ws. Smoleńska

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 09:44
Szef polskiej dyplomacji zapowiada odtajnienie dokumentów i korespondencji, z których ma wynikać, że rosyjska strona starała się rozdzielić wizytę w Smoleńsku. Antoni Macierewicz zapowiedział także, że wkrótce zostaną ujawnione nowe nagrania załogi Tupolewa. Gościem Rozmowy Poranka był Bartosz Kownacki, wiceminister obrony narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżyser "Smoleńska" Antoni Krauze: wycofuję się z życia publicznego

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 15:50
– W „Dzienniku Gazecie Prawnej” ukazał się nieautoryzowany wywiad ze mną, myślę o wstąpieniu na drogę sądową – mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Krauze, reżyser „Smoleńska”. Dziś (piątek) kinowa premiera filmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Wypych (PiS) o pracach podkomisji smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 09:00
W południe komisja zajmująca się badaniem przyczyn katastrofy smoleńskiej ma przedstawić dotychczasowe wyniki badań. Posłanka PiS Małgorzata Wypych powiedziała w Polskim Radiu 24, że podczas spotkania z dziennikarzami zostanie zaprezentowany film, w którym mają znaleźć się nowe niepublikowane dotąd dowody w śledztwie.
rozwiń zwiń