100 lat warszawskiego AZS

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 17:07
W 2016 roku warszawski AZS obchodzi swoje jubileuszowe, setne urodziny. W Polskim Radiu 24 o historii akademickiego sportu w stolicy mówił dr Robert Gawkowski, historyk sportu, były prezes Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
100 lat warszawskiego AZS-ufot.facebook naszAZS
100 lat warszawskiego AZS-u/fot.facebook naszAZS

Początek akademickiego sportu w Warszawie to m.in. wspólna inicjatywa studentów Uniwersytetu Warszawskiego i stołecznej Politechniki. Jedną z pierwszych akcji stołecznego AZS było – we wrześniu 1916 roku – zorganizowanie meczu lekkoatletycznego pomiędzy obiema uczelniami.

– To miały być wielkie zawody sportowe, a gwoździem programu był bieg maratoński na trasie z Tarczyna do Warszawy – opowiadał dr Robert Gawkowski. Mityng okazał się sukcesem. – Wszystko udało się zorganizować. W momencie, gdy na Agrykoli rozpoczęto zmagania, z Tarczyna wyruszyli również maratończycy – mówił ekspert.  

Więcej w całej rozmowie. 

Polskie Radio 24

__________________ 

Data emisji: 01.10.16

Godzina emisji: 16:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Warszawskie Regaty Wioślarskie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 10:51
Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa wraz z Uniwersytetem Warszawskim zaprasza na kolejną edycję Warszawskich Regatach Ósemek Wioślarskich WARSAW RIVER RACE 2016. O szczegółach wydarzenia mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Walczak z AZS Warszawa.
rozwiń zwiń