"Bezpieczny rowerzysta". Akcja policji i straży miejskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 12:09
Od 1 marca policjanci Komendy Stołecznej Policji przy współpracy ze Strażą Miejską prowadzą działania kontrolno–profilaktyczne pod nazwą "Bezpieczny rowerzysta". O inicjatywnie oraz przygotowaniach do sezonu mówił Witold Smolik (Warszawska Masa Krytyczna).
Audio
  • 19.03.17 Witold Smolik: "Z każdym rokiem odnotowujemy wzrost ruchu rowerowego"
Jazda na rowerze po polskich drogach nie jest bezpieczna. Kierowcy lekceważą rowerzystów i nie traktują jako pełnoprawnych uczestników ruchu
Jazda na rowerze po polskich drogach nie jest bezpieczna. Kierowcy lekceważą rowerzystów i nie traktują jako pełnoprawnych uczestników ruchuFoto: pixabay.com

Z każdym rokiem odnotowujemy wzrost ruchu rowerowego. – W 2016 r. ruch ten wynosił ponad 4 proc., w tym roku liczymy na 5. Miasto Stołeczne Warszawa w polityce mobilności zapisało cel do roku 2020 roku na poziomie 10 proc. – podkreślał Witold Smolik.

Również dlatego, w ramach akcji "Bezpieczny rowerzysta", funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez miłośników jednośladów. Zwracają również uwagę na stan techniczny pojazdów.

– Działanie nie ograniczają się jedynie do karania. Rowerzyści są uświadamiani o przepisach ruchu drogowego i zagrożeniach. Policjanci zwracają uwagę jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe i kaski ochronne – mówił gość Polskiego Radia 24.

Całość rozmowy do odsłuchania w nagraniu audycji. Witold Smolik mówił również o tym, jak przygotować rower do sezonu wiosennego.

Program prowadził Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/dds

____________________

Data emisji: 19.03.2017

Godzina emisji: 11:33

Zobacz więcej na temat: rower bezpieczeństwo policja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak