Grzegorz Schetyna kandydatem na premiera. "Błazenada, groteska"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 10:13
Platforma Obywatelska przedstawiła wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Wniosek ma być złożony w przyszłym tygodniu. Kandydatem na premiera jest lider PO, Grzegorz Schetyna. Jego kandydaturę oceniali w audycji Wydarzenia Tygodnia – Komentarze Wojciech Biedroń (wPolityce.pl) i Jakub Dymek (Krytyka Polityczna)
Audio
  • 19.03.17  Grzegorz Schetyna kandydatem na premiera – komentarze: Wojciech Biedroń, Jakub Dymek
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna podczas konferencji prasowej przed debatą PO z samorządowcami województwa kujawsko-pomorskiego. Ostromecko, 18.03.2017.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna podczas konferencji prasowej przed debatą PO z samorządowcami województwa kujawsko-pomorskiego. Ostromecko, 18.03.2017.Foto: PAP/Tytus Żmijewski

"Grzegorz Schetyna myśli, że jest Frankiem Underwoodem, a to tylko Nikodem Dyzma polskiej polityki" – komentował kandydaturę lidera Platformy Obywatelskiej na premiera Wojciech Biedroń.

– To przypomina taką sytuację, że nieco pijany menel próbuje dostać się do ekskluzywnej restauracji. Udało mu się wejść do przedsionka, wyrzucono go, to próbuje wejść oknem. Fakty są jednak inne. Grzegorz Schetyna przez półtorej roku nawet nie zdołał dojść do poziomu zaufania społecznego Platformy Obywatelskiej z dnia przegranych wyborów, kiedy miała 24 proc. To pokazanie, że po stronie opozycji jest tylko jeden król. A że ten król jest nagi, wszyscy widzimy – mówił Biedroń.

"Wystawienie Grzegorza Schetyny jako kandydata na premiera to błazenada" – ocenił Jakub Dymek.

– Grzegorz Schetyna nawet jak się stara, to efekty są komiczne i odwrotne od zamierzonych. Brak mu charyzmy, zdolności przekonywania, sprawności medialnej, kreatywności w dostosowywaniu się do bieżących okoliczności i proponowaniu nowych idei – powiedział Dymek.

W programie również informacyjne podsumowanie tygodnia, które przygotował Lucjan Olszówka, reporter Polskiego Radia 24.

Program prowadziła Maria Furdyna.  

Polskie Radio 24/dds

____________________

Data emisji: 19.03.2017

Godzina emisji: 09:15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wniosek o wotum nieufności. "Schetyna wyczuł sytuację"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 10:02
Wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności dla rządu ma zostać złożony w piątek. Szef Platformy, Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jedną głównych kwestii, która ma go uzasadniać będzie "bezrozumna polityka europejska, którą prowadzi rząd PiS". Nie wiadomo jeszcze, kto będzie kandydatem na premiera. O sprawie mówili w Debacie Poranka Grzegorz Jankowski (Superstacja), Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego), Marcin Bąk (TV Republika).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Maria Jackowski: Platforma Obywatelska uprawia groteskową politykę

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 08:26
Platforma Obywatelska najprawdopodobniej w piątek przedstawi wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Nowoczesna wniosek popiera, ale przyznaje, że nie ma on szans na przegłosowanie. – To jest odwracanie uwagi od istoty problemu, że PO uprawia operetkową, groteskową politykę – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania senator PiS Jan Maria Jackowski.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogusław Sonik o wotum nieufności: to polityczna gra

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 08:59
Platforma Obywatelska ma w piątek przedstawić wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Nie zaprezentowała jednak dotąd kandydata na premiera, co jest niezbędnym warunkiem złożenia wniosku. – Tego typu debata w Sejmie i argumentacja, pokazująca powagę propozycji opozycyjnej, to pewien kierunek, który służy do tego, by wygrywać następne wybory, tak buduje się zaufanie – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Bogusław Sonik, poseł PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. „Kandydatura Schetyny jest kłopotliwa dla innych partii opozycyjnych”

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 14:59
Kandydatem Platformy Obywatelskiej na premiera - przy składania wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu premier Beaty Szydło - będzie szef tej partii, Grzegorz Schetyna. O kandydacie, a także możliwych scenariuszach podczas głosowania, mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Polinceusz z Fundacji Pułaskiego i Adrian Stankowski z Gazety Polskiej Codziennie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Schetyna kandydatem na premiera? "Nie ma charyzmy"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 16:36
- PiS, gdy był w opozycji, też od czasu do czasu uciekał się do konstruktywnego wotum nieufności wobec premiera, a także do prób odwołania tego lub innego ministra. Rzadziej odwoływał się do ulicy i zagranicy do czego z ochotą, zwłaszcza w pierwszym roku swojej opozycyjnej kariery, odwoływały się PO, Nowoczesna i KOD – powiedział w programie Gorący Temat Piotr Gabryel z Do Reczy. Gość odniósł się także do kandydatury Grzegorza Schetyny na stanowisko premiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. "Opozycja zaraz dostanie łomot na własne życzenie"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 18:16
Kandydatem na premiera Platformy Obywatelskiej został Grzegorz Schetyna. O wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu mówili w Debacie Dnia Eliza Olczyk (Wprost) i Janusz Schwertner (Onet.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wniosek PO o wotum nieufności: "Monty Python i Ministerstwo Głupich Kroków"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 12:07
Wniosek Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności wobec rządu i list medialnego koncernu Ringier Axel Springer do polskich dziennikarzy – to główne tematy, które w Podsumowaniu Tygodnia komentowali Olga Doleśniak-Harczuk (Gazeta Polska Codziennie), Barbara Sułek-Kowalska (Idziemy) i Michał Matys (Duży Format Gazety Wyborczej).
rozwiń zwiń